KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Cildi genç tutmak elinizde!
Cildi genç tutmak elinizde!
Sağlık
24 Aralık 2010 Cuma 12:33
  • 1135
  • 0

Cildi genç tutmak elinizde!

Modern çağ insanın genç kalmasını sağlayacak tüm gelişmeleri ortaya çıkarıyor.

Selülit ve bölgesel zayıflama konusunda da iddiasını sürdüren akustik dalga teknolojisinin en yeni üyesi olan "Face Terapi" cilt yaşlanmasına dur demek isteyen ve yılların keskin izlerini yüzünden silmek isteyenler için oldukça kısa vadede de en yüksek  etkiyi veriyor. Üstelik ağrısız, acısız ve neştersiz.


Göz çevresinde kırışıklıklar hissedilir ölçüde ortaya çıkmış, kaş çatığı belirginleşmiş. Elmacık kemiklerinden çeneye doğru cilt dokusu kendini aşağı çekiyor, cilt rengi matlaşıyor ve yüz ovali giderek kayboluyor.
30'lu yaşların ortalarında gözle görülür hale gelen cilt yaşlanmasının bu belirgin sembolleri cilt yapısı ve olumsuz çevre koşullarının etkisiyle yaygınlaşır. Elastik ve kolajen yapısı hasara uğrayan ciltte kozmetik uygulamalar bir süre sonra yetersiz hale gelir.


SÜRECİ TERSİNE ÇEVİRİN

Bu süreci tersine çevirmek ve cilt yaşını gençleştirmek için sıkılaşma işleminin en güçlü şekilde sağlanması gerekir. Akustik Face Lift bu başarıyı 2 ay içinde %77.6 oranında sağlayan bir uygulama.
Cildin erken yaşlanmasında önemli etkenler arasında bulunan yaş, beslenme, sigara, güneş ışınları ve çevresel olumsuz koşullar cildin nem ve su tutma kapasitesini de azaltır. Cildin hızlı deformasyonu kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Deforme olmuş cildinse hızla toparlanmaya ihtiyacı vardır.


YÜZE SPOR YAPTIRAN TEDAVİ
Bu yılın ortalarından itibaren Hollywood ünlüleri arasında hızla yayılan Akustik Face Lift, genç ve diri bir cilde ulaşmak isteyen hanımların hiçbir ağrı ve acıya maruz kalmadan kısa süre içinde sonuca ulaştığı bir tedavi.


Cilde gençliğini ve diriliğini geri kazandıran Akustik Face Lift gençleştirme işlemi sırasında neler yaptığını şöyle sıralayabiliriz;
Cilde gençliğini ve gerginliğini cilt altında bulunan  kollajen ve elastik lifler verir, DNA yapısı zarar gören ve kendini yenilemesi yavaşlayan ciltte kolajen parçalanır ve kolajen sentezi bozulur. Cilt altı bağ dokusunun bu temel unsuru cildin yeniden yapılandırılmasında önemli görev üstlenir.


Akustik Face Lift de birincil hedef deri altında yer alan, bağ dokusunun ana elemanı olan kolajenin yeniden yapılanmasını sağlamaktır.


Doku altına ulaşan akustik dalgalar cildin alt tabakasında bulunan fibroglaslara çarparak cildin elastik liflerinin sayısını arttırır. Böylelikle cilt altı bağ dokusu uyarılarak sıkılaşma meydana gelir.


Cilde ilettiği güçlü dalgalar sayesinde cilt altı kas dokusunu güçlendiren ,ciltteki sarkmayı toparlarken cildin gerginleşmesini sağlayan  Akustik Face Lift cildin elastik ve kolojen lif sayısını arttırarak hücrenin kendini tamir aktivitesini arttırmaktadır.


KAÇ YAŞINDA GÖRÜNÜYORUM?

Bu soru özellikle 30'lu yaşların ortalarına doğru hızlanan cildin yaşlanma sürecinde hanımları önemli arayışlara sevk eder.


20'li yaşlarla birlikte vücutta cildi yenilemeyi sağlayan maddelerin üretimi azalır. İlerleyen yaşla birlikte cildin elastin ve kolojen yapısında bozulmalar ve gevşemeler oluşur.Cilt daha hızlı bir yaşlanma süreci içindedir. Hele kent yaşamının olumsuz çevre koşullarını soluyor,güneşe maruz kalıyor ve cildinize gerekli özeni göstermiyorsanız cilt yaşınız mevcut yaşınızın üstüne koyuyor demektir.


Meşakatli, ağrılı, maliyetli uygulamaların sizi genç ve dinç bir cildin sahibi olmaktan  alıkoyduğunu düşünüyorsanız Akustik Face Lift  Terapi  ilk uygulamadan itibaren etkisini göstermeye ve tüm kaygılarınızı ortadan kaldırmayı başarıyor. 


BUNLARI İHMAL ETMEYİN
Etler ve süt ürünleri ve işlenmiş gıdalar (şarküteri ürünleri) yüksek miktarda toksik atık üretir, bu da cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.


Sebze ve meyve ağırlıklı beslenme vücudumuza olduğu kadar cildimiz üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Cildinizi yeniden canlandırmak istiyorsanız bol miktarda çiğ meyve, sebze ve bunların sularını tüketin.


Cildin doğal yağlarını dengeleyen temel amino yağ asitleri cilt elastikiyetini güçlendirir,cildin canlı görünmesini sağlar.Temel amino yağ asitleri, çiğ kabuklu yemişler, tohumlar ve bir çok sebzeden alınabilir. Bunlardan birini ya da daha fazlasını içinde bulunduran bir beslenme düzeni oluşturun.


Günde 1.5- 2 litre su için. Aşırı beslenme vücutta toksin birikmesine neden olur. Şekerden uzak durun, şeker vücudun ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri kendine alır cildin erken yaşlanmasına neden olur.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ