28 Mayıs 2018 Pazartesi 10:46
Derenin rengi TURKUAZ’A DÖNDÜ
Derenin rengi TURKUAZ’A DÖNDÜ
Sağlık
17 Şubat 2018 Cumartesi 16:11
  • 945
  • 0

Derenin rengi TURKUAZ’A DÖNDÜ

Başiskele Vezirciftliği Mahallesi’nde sanayinin bulunduğu alandan geçen Kızılderesi’nin turkuaz rengine dönmesi vatandaşları telaşlandırdı. Bunun üzerine mahalle sakinleri hemen yetkililere haber verdi.

Başiskele Vezirçiftliği Mahallesi’nde bugün öğle saatlerinde sanayi bölgesinin geçiş alanına denk gelen Kızılderesi’nin renginin turkuaza dönmesi çevre sakinlerini şok etti. Mahallelilerin yetkililere haber vermesi üzerine İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ve zabıta ekipleri kirliliğin yaşandığı bölgeye geldi.

Kokunun oluşmadığı turkuaz rengini alan derede çalışma yapan ekipler boya karışmış olabileceği tahmininde bulundular. Derede numune alınıp, suyun çekilmesi için çalışma yapıldı. Yetkililer atık maddenin yağmur suyu deşarj kanalından geldiğini belirterek, “"Çevrede sanayi kuruluşları var, ancak bu kirlilik sanayi kuruluşlarından kaynaklı değil. Onların atıkları ayrı bir sistemde toplanıyor. Atık maddenin aktığı boru, yağmur suyu terfi kanalına bağlı. Vidanjör aracılığıyla açık olan bir kanaldan atık maddenin bırakıldığını düşünüyoruz. Önce açık olan kanal kapağını, daha sonra da vidanjörü tespit edeceğiz. Koku yok, boya türevi bir madde olduğunu düşünüyoruz. Kirliliğin yaşandığı bölgedeki suyu çekeceğiz" dedi.

DİĞER HABERLER

Ramazan ayında nelere dikkat etmelisiniz?

Ramazan ayında nelere dikkat etmelisiniz?

11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan Ayına girmiş bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca tutulan oruç, Müslümanlığın gereklerinden bir tanesidir. Bununla birlikte bireylerin günlük beslenme yaşantılarında önemli değişiklikler meydana gelmektedir. Özellikle öğün sayısının değişmesi, 16-17 saatlik açlık sonrası sofralarımızı şenlendiren hamur işleri, tatlılar, et yemekleri ve Ramazan’ın simgesi pide gibi besinlerin yanlış ve aşırı şekilde tüketilmesi çoğu zaman Ramazan ayında kilo olarak bizlere geri dönmektedir. Oysa oruç tutarken sağlıklı ve çeşitli besin seçenekleri ile yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması esas olmalıdır.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

28 Mayıs 1937
Volkswagen otomobil firması kuruldu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir