KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7855 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.4302 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li kadınlar Anayasa pakedine tepki gösterdi
CHP’li kadınlar Anayasa pakedine tepki gösterdi
Siyaset
23 Nisan 2010 Cuma 15:20
  • 0

CHP’li kadınlar Anayasa pakedine tepki gösterdi

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Göksu ve Kocaeli Barosu Avukatı Necla Acar, AKP’nin hazırladığı Anayasa pakedinin değerlendirildiği bir panel düzenledi

CHP İl Kadın Kolları, AKP`nin hazırladığı yeni Anayasa pakedi hakkında panel düzenledi. İl binasında yapılan panele konuşmacı olarak Kocaeli Barosu Avukatı Necla Acar katıldı. Etkinliğe, CHP`li bayanlar kadar, partililer de yoğun ilgi gösterdi. Panelin açılış konuşmasını yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Göksu, “İktidar, Anayasa değişikliğinin içerisinde. Bizler de 12 Eylül Anayasası`nın değiştirilmesi taraftarıyız. Fakat bu değişikliğin tek parti tarafından yapılmasına karşı çıkıyoruz” dedi. Göksu, pakette üç maddenin önemli olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Birinci madde, HSYK Üye seçiminin Cumhurbaşkanı ve meclis tarafından yapılması.

OLDU BİTTİ OLMAMALI
İkinci madde, Anayasa Mahkemeleri`nin yapısının değiştirilerek siyasallaştırılması. Üçüncü madde ise, parti kapatmalarının meclise bağlanması yani iktidar olan parti tarafından kapattırılması.” Göksu`nun ardından Av. Necla Acar, ilk olarak “Kilişelerden kurtulmak adına düzenlenen bu toplantı için teşekkür ediyorum. Anayasa zamana ve ihtiyaçlara göre değiştirilebilir, ama bu değişiklikler toplumsal mutabakatla yapılmalıdır. ‘Biz yaptık oldu, bitti` şeklinde olmamalı” şeklinde konuştu. Acar daha sonra Anayasa maddeleri ile hazırlanan paket arasındaki maddeleri karşılaştırarak katılımcıları bilinçlendirdi.
Büşra KILINÇASLAN

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ