KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Emekliler, ‘sağlıklı yaşam’ programı düzenliyor
Emekliler, ‘sağlıklı yaşam’ programı düzenliyor
Sağlık
14 Aralık 2011 Çarşamba 13:18
  • 2345
  • 0

Emekliler, ‘sağlıklı yaşam’ programı düzenliyor

Emekli-Sen Kocaeli Şubesi, sağlık komisyonu tarafından başlatılan ‘Sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa’ programının ilkini gerçekleştirdi

Yaşları ilerlediği için her türlü hastalığa yakalanma riski olan emekliler ilginç bir projeye imza atıyor. Kilo problemi olan üyelere yönelik Emekli-Sen Kocaeli Şubesi`nin sağlık komisyonu tarafından başlatılan ‘Sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa` programının ilki gerçekleştirildi.  Birleşik-Metal-İş Sendikası`nın konferans salonunda gerçekleştirilen programa Emekli- Sen Şube Başkanı Osman Nuri Şenol ve sağlık komisyon başkanı emekli doktor Milkinaz Paulek ev sahipliği yaptı.

 

 

DİKKAT GEREKTİREN YAŞLAR
Programa sendika üyesi olan olmayan her yaştan kişinin katılabileceğini söyleyen şube başkanı Şenol, genel merkez tarafından onaylanan sağlık çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerin, talepler doğrultusunda devam edeceğini ve oldukça yararlı bir program olduğunu söyledi. Şenol, “Sağlıklı yaşamak için sağlıklı beslenmek şart, bizler sağlığımıza dikkat edilmesi gereken yaşlarda insanlarız” dedi.

 

 

SAĞLIĞI ETKİLEYEN DURUM
Emekli pratisyen doktor Milkinaz Paulek ilk program için 15 kişinin katılım sağladığını söylerken, “Sağlıklı yaşam için uyulması gereken kuralların olduğu muhakkaktır. Bizler bu programımızla fazla kilolarından rahatsız olan kişilere sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam sürmenin incelikleri  öğreteceğiz. Aşırı kilo sağlığın önündeki en büyük tehlikedir” şeklinde konuştu. Paulek, katılımcılara düzgün beslenme konusunda bilgi aktarımında bulundu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ