KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
BTK’lı öğrenciler BEBO’yu çok sevdi
BTK’lı öğrenciler BEBO’yu çok sevdi
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 17:45
  • 1473
  • 0

BTK’lı öğrenciler BEBO’yu çok sevdi

Özel bir sınavla, Bilim ve Teknik Kulübü’ne seçilen 185 öğrenci ‘Eğlenceli Bilim Okulu(BEBO)’ sayesinde eğitimlerine ara vermeden devam ediyor

Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü(BTK)`nün mart ayında başlattığı ‘Eğlenceli Bilim Okulu(BEBO)` programı minik öğrenciler tarafından çok seviliyor. Kulüpte sınavla seçilen 185 öğrenci program dahilinde eğitimlere devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin projesi olan BEBO yaklaşık bir aydır uyguluyor. Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü`ne bağlı 10 devlet okulunda SBS`den 400 üstü alan 7`inci sınıflara yapılan sınavla seçilen 185 öğrenci eğitimlere katılıyor. Uzmanların SBS müfredatına da uyumlu olarak hazırladığı BEBO Eğitim Programları 6 hafta boyunca devam edecek.

ÖĞRENCİLER MEMNUN
BEBO`da öğrenciler 6 farklı alanda eğlenceli, bir o kadar da yararlı eğitimler alıyor. Eğitimlerin yanı sıra futbol turnuvası, proje yarışması gibi faaliyetlere katılma imkânı bulan öğrenciler, Bilim ve Teknoloji Kulübü`nde olmaktan çok memnun olduklarını söyledi. BTK`da robot eğitimi alarak çizgi takip eden, golf oynayan robotlar yapan, elektronik eğitimiyle temel elektrik bilgisini kendi yaptıkları devrelerle gören öğrenciler, uzman yer bilimciler sayesinde üzerinde yaşadığımız dünya hakkında dikkat çekici bilgilere ve özel belgesel gösterimlerine ulaşıyor.

ZİYARETLER DE OLUYOR
Öğrenciler ayrıca ilginç deney aletleriyle fizik ve astronomi eğitimi alarak doğayı daha iyi anlıyor. Kimyasal tepkimelerin sonuçlarını görüyor, patlamaları laboratuar ortamında gerçekleştiriyor. DNA yapısı, hücre bölünmesi gibi ilgi çekici araştırmalar ve gözlemler yapıyor. Tüm bu öğrenilenleri bilişim eğitimleriyle sanal ortama döken öğrenciler aynı zamanda web tasarımını da öğreniyor. Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü, 185 öğrenciyle BEBO eğitimlerine 4 haftadır devam ederken bir yandan da öğrenci ve okul gruplarını, randevu sistemiyle kabul ederek geziler düzenlenmesini ve kulübün misafirler tarafından ziyaret edilmesini sağlıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ