KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kızılay personeline ilk yardım eğitimi
Kızılay personeline ilk yardım eğitimi
Sağlık
16 Kasım 2009 Pazartesi 14:48
  • 626
  • 0

Kızılay personeline ilk yardım eğitimi

Kızılay İlk Yardım Merkezi, Kızılay Tıp Merkezi personeline ilkyardım eğitimi verdi. Eğitim sonunda yüzde 85 başarı gösterene sertifika verildi

Türkiye Kızılay Derneği, Ulusal İlk Yardım Programı kapsamında yurt çapında ilk yardım eğitim programlarını sürdürüyor. Kızılay İzmit Şubesi İlkyardım Merkezi de Fethiye Caddesi üzerinde faaliyet gösteren eski Adem Baba Lokantası`nın yerinde açılan eğitim merkezi ile bu ilkyardım merkezleri ordusuna katıldı. Kızılay İlkyardım Merkezi`nde çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına ve bireysel olarak eğitim almak isteyenlere ilkyardım eğitimi veriliyor.
 

İNTERAKTİF EĞİTİM
Kızılay İlkyardım Merkezi`nde Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu İlk Yardım Eğitim Referans Merkezi tarafından öngörülen kriterlere uygun olarak düzenlenen eğitim programları aktarılıyor. İlk yardım yönetmeliği kapsamında ruhsatlandırılmış olan merkezde temel ilk yardım eğitimi, standart ilk yardım eğitimi ve bu eğitimlerin güncellenme eğitimleri olarak 6 ana başlıkta dersler veriliyor. Eğitimler sırasında cansız mankenler üzerinde interaktif uygulamalar yapılarak, kursiyerlerin eğitim sürecine katılımları sağlanıyor.
 

PERSONELE EĞİTİM
Eğitimler sonunda yapılan teorik ve uygulama sınavlarından en az yüzde 85 başarı gösteren katılımcılara Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Sertifikası ve Kimlik Belgesi düzenleniyor. Geçtiğimiz günlerde Kızılay İzmit İlk Yardım Merkezi`nde Kızılay Tıp Merkezi personeli de eğitim aldı. İlk yardım bilgisinin hayat kurtarmanın ilk adımı olduğunu söyleyen Kızılay yetkilileri, Kızılay Tıp Merkezi`nde çalışan sağlık personelinin yanı sıra diğer çalışanların da ilk yardım eğitimine katılarak bu konuda donanımlı hale gelmelerinin bireysel ve toplumsal açıdan bir kazanç olduğunu vurguladı. Yetkililer, toplumumuzda sertifikalı ilk yardımcı sayısının artmasının, acil durumlarda hayat kaybı riskini azaltmak anlamında son derece önemli olduğunun da altını çizdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ