KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.5375 TL
  • 7.2389 TL
  • 8.1000 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli'de usulsüz sağlık raporu açıklaması!
Kocaeli'de usulsüz sağlık raporu açıklaması!
Sağlık
25 Mart 2020 Çarşamba 22:07

Kocaeli'de usulsüz sağlık raporu açıklaması!

Kocaeli Sağlık Müdürlüğü koronavirüs salgınının ardından hasta olmadıkları halde rapor talebinde bulunanların sözlü ve fiziksel şiddette bulunduğunu, yasal olmayan taleplerin gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı. 

İl Sağlık Müdürlüğü koronavirüs salgının ardından hasta olmamalarına rağmen rapor isteyenlerle ilgili olarak açıklamada bulundu. Usulsüz rapor isteyenlerin doktorlara sözlü ve fiziksel şiddette bulunduğu yönünde duyumlar alındığını belirten açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Tüm dünyada olduğu gibi Kovid-19 hastalığının ülkemizde de görülmesiyle beraber, kamu ve özel sektörde çalışan bazı kişilerin, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı kamu ve özel hastaneler ile aile hekimliklerine, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulundukları ve hekimlerimize baskı, tehdit, sözlü ve fiziksel şiddet benzeri yanlış tutum ve davranışlarda bulunduğu yönünde duyumlar alınmaktadır. Konu ile İlgili, ilimizdeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında buna benzer yasal olmayan talepler gerçekleştirilmeyecektir. Böylesine hassas bir dönemde özveri ve fedakârlıkla görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza karşı baskı ve şiddet uygulayan kişiler olması halinde haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır."

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ