KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Yeni hastanenin yangın merdiveni nerede?
Yeni hastanenin yangın merdiveni nerede?
Sağlık
25 Aralık 2018 Salı 10:16
  • 8214
  • 1

Yeni hastanenin yangın merdiveni nerede?

Yaklaşık bir yıl önce faaliyete giren yeni Kocaeli Devlet Hastanesi’nde neredeyse her gün bir eksik çıkıyor.

Yapımı planlanandan çok daha uzun süren ve teslim edilmesi gereken tarihten yaklaşık olarak iki yıl sonra teslim edilen ve bir türlü eksikleri tamamlanamayan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde bir eksiklik daha çıktı. Yeni yapılan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde yangın merdiveni olmadığı öğrenildi. Bu kadar büyük bir hastanede sadece bine içerisinden bir tane acil çıkış bulunuyor ve bu acil çıkışta yine aynı merdivene çıkıyor. Öte yandan yönetmelik gereği yangın çıkışı bulunmayan binalara ruhsat verilmediği ve dolayısıyla da yeni yapılan Kocaeli Devlet Hastanesi’nin de ruhsatının olmadığı iddia ediliyor.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
HERŞEYDEN ANLAYAN İL MÜDÜRÜ
Yazan: Eski

Nerde hakikaten? Hergün o hastane inşaatı önünde fotoğraf çekilen eski genel sekreter yeni il sağlık müdürü göremedi mi? yoksa fotoğraf çekilmek için poz verirken işin özü ile ilgilenmedi mi?

1 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

“Klimayı düşük sıcaklıkta ve sürekli çalıştırmayın”

“Klimayı düşük sıcaklıkta ve sürekli çalıştırmayın”

Yaz aylarında dış ortamda sıcaklık ve nem seviyesinin artması, bunaltıcı bir sıcaklık hissine ve uyku haline neden oluyor. Yaşam alanlarında ortamın havasının temiz ve taze olması gerektiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Esra Sönmez,“Toz, duman, polen ve diğer zararlı maddelerin filtre edilmesi için insanın fark etmeyeceği hızda temiz havayı getirip kirli havayı götürecek hafif bir hava dolaşımı gereklidir. Klimalar doğru kullanıldığında bu ortamı bizlere sağlayabilir” açıklamasında bulundu.

“Hastalığın belirtileri değil, ana nedenleri yok edilmeli”

“Hastalığın belirtileri değil, ana nedenleri yok edilmeli”

Fonksiyonel tıp, her birey için, sağlık sorununun temel nedenlerini ele alarak çözüme bütünsel yaklaşan bir alan. Kronikleşmiş sağlık sorunlarının yanında, koruyucu ve önleyici tıp alanında çalışan Fonksiyonel Tıbbın merkezinde ‘besinler ve beslenme’nin olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. İrem Ergün, “Fonksiyonel tıp; her kişinin genetik, biyokimyasal ve yaşam tarzı faktörlerinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasını gerektiriyor ve bu bulguları kişiye özel tedavileri planlamak, en iyi sonuçları almak için kullanıyor” açıklamasında bulundu.

İlkyardımda doğru bilinen yanlışlar

İlkyardımda doğru bilinen yanlışlar

Hasta ve yaralılar için sağlık ekipleri gelene kadar yapılan ilkyardım, yanlış uygulandığında önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Günümüzde yardım etme iç güdüsüyle olay yerinde hasta ve yaralıya bilinçsizce yapılan uygulamaların çoğu hastanın hayati durumunu olumsuz yönde etkilediğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Acil Tıp Uzmanı Dr. Yeşim Erçetin Özgürel, “Her yıl sakat kalmalar ve ölümlerin büyük bir bölümü bilinçsizce yapılan ilkyardım müdahalelerinden kaynaklanıyor, ilkyardımın son yardım olmaması için hasta ya da yaralıya doğru uygulamalar yapılması gerekiyor“ şeklinde konuştu.

Mide yanması için içilen süt ülseri arttırabilir

Mide yanması için içilen süt ülseri arttırabilir

Toplumun yaklaşık yüzde 10’unun, hayat boyunca herhangi bir dönemde peptik ülser (mide iç zarında ya da bağırsakta oluşan yara) hastalığı geçirdiği tahmin ediliyor. Ülserin bazen hiçbir belirti vermeden kanama ve delinme gibi durumlara neden olabildiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Gülçin Polat, “Ülser tedavisi için önerilen bazı kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek fayda yerine zarar verebilir. Özellikle sonbahar ve bahar aylarında sıklığı artan ülser belirtileri fark edilir edilmez bir sağlık kuruluşuna başvurulmalı” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ