KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük yüzmede de iddialı
 Gölcük yüzmede de iddialı
Salon Sporları
20 Aralık 2011 Salı 13:22
  • 800
  • 0

Gölcük yüzmede de iddialı

Gölcük Belediyespor Kulübü sportif faaliyetlerde branşlarını artırmaya devam ediyor. Gölcük Belediyespor’un faaliyete soktuğu son branş yüzme oldu

4-14 YAŞ GRUBU
Gölcük Belediye Spor Kulübü yüzme Branşı çalışmalarını hazırlanan program doğrultusunda ve disiplinli bir şekilde sürdürüyor. Yaklaşık olarak 4 yıldır 04-14 yaş grubu çocuklara yüzme eğitimi, eğitmenler Birkan Agun, Günay Tunaboylu nezaretinde Gölcük Belediyesine ait Kavaklıdaki kapalı yüzme havuzunda verilmekte. Eğitmen Agun, ileride kurulacak olan yüzme takımının alt yapısını oluşturmak amacı ile kursiyer olarak devam eden öğrenciler arasında seçme yapılarak, Antrenman grubu belirlenip çalışmaların başarıyla sürdüğünü belirtti.
 

 

 

120 KURSİYER VAR
Gölcük Belediyesi Kapalı Yüzme havuzunda eğitmenlerin yaptığı program doğrultusunda 120 kursiyer öğrenci ve 60 antrenman grubu öğrencisi olmak üzere toplam 180 öğrenci eğitim almakta. Agun,Yüzme Okulunun amacı yüzme sporunu çocuklarımıza sevdirmek, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, geleceğin sporcularını yetiştirmek ve takımların alt yapısını oluşturmaktır dedi. Eğitmen Günay Tunaboylu, Kocaeli Yüzme İl Temsilciliğinin 2011–2012 yüzme faaliyet programında yer alan yarışmalara, belirlenen yaş gruplarında katılmayı hedeflediklerini belirtti.

 

 

ELLİBEŞ`E TEŞEKKÜR
Ayrıca çalışmaların Kavaklıdaki Gölcük Belediyesi kapalı yüzme havuzunda haftanın 4 günü (Çarşamba-Cuma-Cumartesi-Pazar)   yapıldığını, çalışmalara katılmak isteyenlerin Gölcük Belediyesi Spor birimi ve Kavaklıdaki kapalı yüzme havuzundan bilgi alabileceklerini ifade etti. Eğitmenler Birkan Agun ve Günay Tunaboylu, Gölcükte geleceğin milli yıldızlarının yetiştirildiğini belirterek, böylesi güzel hizmetlerin ilçeye kazandırılmış olmasından dolayı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`e teşekkür ettiler.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ