KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kadir Erbay Türkiye Şampiyonu
 Kadir Erbay Türkiye Şampiyonu
Salon Sporları
05 Ekim 2012 Cuma 13:28
  • 1613
  • 0

Kadir Erbay Türkiye Şampiyonu

Türkiye Pist Şampiyonası'nın geçtiğimiz hafta İstanbul Park Pistinde yapıldı. Başiskele’nin gururu Kadir Erbay rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu ve büyük gurur yaşadı
İSTANBUL PARK`TA ÇEKİŞME
Türkiye Motosiklet Federasyonu`nun düzenlediği Türkiye Pist Şampiyonası'nın altıncı ayağı geçtiğimiz Pazar günü İstanbul Park pistinde yapıldı. Pist sezonunun son yarışı olan altıncı ayak yarışı 2012 yılının şampiyonları için büyük önem taşıyordu. Sınıflarında sezonu dereceyle kapatmak isteyen yarışçılar, İstanbul Park'ın birbirinden zorlu virajlarında büyük çekişme ve heyecan yaşadı. İzmitli motosikletçi Kadir Erbay ise rakiplerini bir bir geçerek, İstanbul Park`ta fırtına gibi esti.
 
RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI
Kocaeli`nin gururu Başiskeleli Kadir Erbay daha önceki yarışlarda puan kaybetmesine rağmen sezonun son yarışında birinci gelerek ilk sırayı aldı Ve 2012 yılı için şampiyonluğunu ilan etti.  Yarışta ikinci sıradan start alan Erbay, genel klasmanda puan olarak çekiştiği rakiplerini geride bırakıp yarışı birinci sırada bitirdi. Şampiyonanın 1000 CC`de C grubunun en iddialı ismi Kadir Erbay, katıldığı 6 yarışta; 4 birincilik, 1 ikincilik ve 1 yarışta ise puan alamamasına rağmen 2012 yılının şampiyonu oldu.   
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ