KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
2011 İstanbul Ralli Kupası heyecanı başladı
2011 İstanbul Ralli Kupası heyecanı başladı
Salon Sporları
06 Aralık 2011 Salı 12:02
  • 515
  • 0

2011 İstanbul Ralli Kupası heyecanı başladı

İstanbul Otomobil Kulübü tarafından organize edilen 2011 İstanbul Ralli Ralli Kupası ilk yarışı bu hafta sonu düzenlendi.

47 ekibin start aldığı ilk yarış, 3 Aralık Cumartesi akşamı Via/Port Gençlik Meydanı`ndan verilen sembolik startın ardından, pazar günü Şile ve Riva bölgesindeki 2 özel etabın ikişer kez geçilmesi ile gerçekleştirildi


VETERANLARIN GALİBİ LEVENT KANTÜRK
Osman Tüter-Burak Akçay`ın birinciliği ile sonuçlanan ralliyi Hakkı Ağaoğlu- Hakan Uçucu ikinci ve Bonus Parkur Racing pilotu Özen Özer-Özden Yılmaz da üçüncü sırada tamamladı. Özen Özer aynı zamanda ilk yarışın gençler birincisi oldu. İki çeker otomobiller için açılan klasmanın birincisi Fiat Punto S1600 ile yarışan Berkay Hakkı Şavkay – Macit Gür olurken, Bayan Pilotlar birincisi Simin Bıçakçıoğlu oldu. En başarılı bayan co-pilot, 2011`in de Bayan co-pilotlar şampiyonu Tezcan Dalfidan ile yarışan Eda Özer idi. Geçen senenin İstanbul Ralli Şampiyonu Menderes Okur – Aras Dinçer`in Fiat Punto S2000 otomobilleri ile 10. sırada tamamladıkları yarışta 50 yaş üzeri pilotların derecelendirildiği Veteranlar Kupası`nın galibi Levent Kantürk oldu.
 

SON GÜNÜN GALİBİ OSMAN TÜTER
Yine amatöründen profesyoneline birçok pilota ev sahipliği yapan 2011 İstanbul Ralli Kupası`nda 46 Km özel etap geçen yarışmacılar toplam 206,48 Km yol kat ederek VIA/PORT AVM`nin içerisinde bulunan Gençlik Meydanı`nda finişe geldiler. Yarışı birinci sırada bitiren Osman Tüter yarıştan sonra şunları söyledi: “İlk genel klasman birinciliğimi yaşıyorum. Organizasyonda emeği geçen ve bana destek veren herkese çok teşekkür ederim.” Yarışma direktörü Vedat Bostancı ise; “Başarılı bir ilk yarış oldu, ikinci yarışta farklı etaplarla pilotlara beğenecekleri bir yarış daha organize edeceğiz. İstanbul Ralli Kupası`nın yarışçılar için önemini biliyoruz ve türlü fedakârlıklarla bu yarışı organize etmeğe devam edeceğiz. Organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi. 
 

17 ARALIKTA DEVAM EDECEK
2011 İstanbul Ralli Kupası`nın ilk ayağının ardından 17-18 Aralık ve 23-24 Aralık tarihlerinde yapılacak ikinci ayak ve üçüncü yarışlar yine VIA/PORT ev sahipliğinde İstanbul Ticaret Odası, Ford, Fiat, Şişli Belediyesi ve Crowne Plaza`nın desteği ile gerçekleştirilecek. Ralli Merkezi olarak Crowne Plaza`nın kullanılacağı yarışların servis alanı yine VIA/PORT'un içerisinde olacak tüm gün ralli severler tarafından ziyaret edilebilecek. 2011 İstanbul Ralli Kupası`nın heyecanı 17 Aralık`da kaldığı yerden devam edecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ