KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Aikidoya ilgi büyüyor
Aikidoya ilgi büyüyor
Salon Sporları
27 Aralık 2010 Pazartesi 12:41
  • 1204
  • 0

Aikidoya ilgi büyüyor

50 sporcunun bugüne kadar 4 merkezde yürüttüğü ilimizdeki çalışmalara İzmit Nuh Çimento İlköğretim Okulu’nun Spor Salonu da eklendi

NUH ÇİMENTO`DA EKLENDİ
Uzakdoğu ülkelerinde 60 yıla yakın süredir yapılmakta olan savunma sporu aikidoya ilgi, ilimizde de her geçen gün artıyor. Kocaeli`de, Cesur Yüksel`in öncülüğünde 2001 yılında başlatılan ve bugüne kadar İzmit Tepecik Mahallesi`ndeki Life Style ile Yahya Kaptan`daki Sporium, Kentsa ve Gölcük`te sürdürülen çalışmalara İzmit Nuh Çimento İlköğretim Okulu`nun Spor Salonu da eklendi. United Aikido Organization Spor Kulübü'nün çatısı altında, Mustafa Aygün (6. Dan) ve Cesur Yüksel'in (3. Dan) yönetiminde 9 yıl önce 6 kişiyle başlayan ilimizdeki çalışmalar, bugün kentin 5 bölgesinde 50 civarında sporcunun katılımıyla devam ediyor.


60 yıllık geçmişe sahip
Uzakdoğu ülkelerinde 60 yılı aşkın süredir yaygın olarak yapılmakta olan savunma sporu aikidoya ilimizde de ilginin her geçen gün arttığını belirten baş antrenör Cesur Yüksel şunları söyledi:  "Aikido; Uzakdoğu sporları arasında en gencidir. Yapısında, saldırının asla olmadığı bu spor dalı, tamamen savunmaya yönelik hareketleri bünyesinde barındırmaktadır. Tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de geniş bir kesim tarafından yapılmakta olan ve ülkemizin sıkıntılı bir süreçten geçtiği şu günlerde, sevgi yolunun ilke edinildiği bir spor dalı olan aikidoya ilginin giderek artması, yöneticiler olarak bizleri mutlu etmektedir.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ