KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Akademi Yüzme göz kamaştırıyor
Akademi Yüzme göz kamaştırıyor
Salon Sporları
06 Ekim 2012 Cumartesi 11:03
  • 843
  • 0

Akademi Yüzme göz kamaştırıyor

İlimizin başarılı yüzme kulüplerinden biri olan Akademi Spor Kulübü yeni yıldızlar yetiştirmeye devam ediyor. Akademi Spor Kulübü yaz aylarında yoğun tempoda çalışırken sonbahar ve kış ayları için özel çalışma programı hazırladı

BU YIL 132 SPORCU KATILDI

Yedi yıldır tenis ve yüzme dalında faaliyet gösteren ve bünyesinde lisanslı yüzme sporunda 176 ve teniste yaklaşık 96 sporcusu bulunan Akademi Spor Kulübü toplam 272 sporcuya yüzme ve tenis eğitimi veriyor Akademi Spor Kulübü yaz aylarında yoğun tempoda çalışmaya devam ederken kış aylarında aynı tempoda çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Kış ayı çalışma programında yeni 132 sporcudan 104 yüzücü çalışmalar hız verdi. 
 

308 KURSİYER DERS ALDI
İlimizin başarılı yüzme kulüplerinden biri olan Akademi Spor Kulübü yeni yıldızlar yetiştirmeye devam ediyor. Akademi Spor Kulübü yaz aylarında yoğun tempoda 6 ile 14 yaş arasında sporculara yüzme eğitimi veriyor. Akademi Spor Kulübü yüzme yaz okullarında yaz aylarında yaklaşık lisanslı 176 ve lisanssız ise 132 kişi toplam 308 kişi yüzme eğitim alıyor. 
 
 
7 ANTRENÖR İLE EĞİTİM VERİLİYOR
Akademi Spor Kulübü baş antrenör Mehmet Yargıcı, yardımcı antrenörler Levent Azazi, Hacer Argun, Serkan Bediş, Gizem Başar ve Mehmet Özel nezaretinde pazartesi günleri hariç her gün 15.00 ile 21.00 arasında 6-14 yaş arsında yüzmenin tüm teknikleri öğretiliyor. Ayrıca yaz aylarında yüzmeye yeni başlayan kursiyer grubuna özel eğitim veriliyor. 
 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Kursiyer yüzme grubu minik yüzücülere 10 kişilik gruplan halinde yüzme eğitimi veriliyor. Akademi Spor Kulübü minik yüzücülere bir ay içinde yüzme eğitimi verilirken üç ay içinde yüzmenin tüm teknikleri öğretiliyor. Minik yüzücüler serbest, kurbağalama, sırt üstü, kelebek, karışık ve bayrak yüzme yarışları eğitimi veriliyor. Kursiyer grubunda başarılı olan yüzücülere bir hafta içinde lisans çıkartılıp ilk yüzme yarışlarına katılıp lisanslı yüzücü olarak spor hayatlarına devam ediyor. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ