KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Akdeniz’den 4 altın 1 gümüş
Akdeniz’den 4 altın 1 gümüş
Salon Sporları
10 Eylül 2010 Cuma 14:26
  • 1128
  • 0

Akdeniz’den 4 altın 1 gümüş

Kuşadası’nda sona eren 19. Akdeniz Büyükler Karate Şampiyonası’nda Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu sporcular milli takım adına 5 madalya elde etti.

Asunur Yıldırımer, Hüsniye Güler ve Yavuz Karamollaoğlu`nun ferdi, Tuğba Yenen`in ise takım kategorisinde altın madalya aldığı şampiyonda Gökhan Gündüz de takım müsabakalarında gümüş madalyayı boynuna takan isimlerden oldu.


BAYANLAR YENİLGİSİZ

Dünya şampiyonasından önce en önemli sınav niteliği taşıyan 19. Akdeniz Büyükler Karate Şampiyonası`nda milli takım sporcularımız arasında 6 Büyükşehir Kağıtsporlu karatecimiz mücadele etti. Aydın`ın Kuşadası ilçesinde yapılan şampiyonda Büyükşehirli 3 bayan karatecimiz de şampiyon olmayı başardı. Eksi 50 kiloda Asunur Yıldırımer ve artı 68 kiloda Hüsniye Güler ferdi kumitedeki karşılaşmalarında adeta rakiplerini ezdi geçti.


ÜÇ ALTIN MADALYA BİRDEN

Mavi-beyazlı bayan karatecilerden Asunur Yıldırımer ilk maçında Karadağlı, ikinci maçında Cezayirli sporcuları mağlub ederek Finale çıktı. Finalde karşılaştığı güçlü İtalyan rakibine de galip gelen Büyükşehirli sporcumuz ülkemize bir şampiyonluk kazandırdı. Ferdi kategoride tatamiye çıkan bir diğer Büyükşehir Kağıtsporlu şampiyon sporcumuz Hüsniye Güler ise yine kendinden bekleneni herkese gösterdi. Rakiplerini bir bir yenen Güler altın madalya elde ederek birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Bayan takım kategorisinde mücadele eden mavi-beyazlı Tuğba Yenen ise milli takımız ile altın madalya alan üçüncü bayan karatecimiz oldu.


YAVUZ`DAN ALTIN

Eksi 84 kiloda tatamiye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu karatecimiz Yavuz Karamollaoğlu erkeklerde tek altın madalya elde eden sporcumuz oldu. Sırasıyla Karadağ, Cezayir ve Mısırlı rakiplerini mağlup eden Karamollaoğlu milli marşımızı dinletmeyi başardı. Bay takım kumitede mücadele eden Gökhan Gündüz ise gümüş madalya alarak Kağıtsporlu karatecilerin beşinci madalyasını elde etmiş oldu. Büyükşehir Kağıtsporlu karatecilerin elde ettiği başarılar Dünya Şampiyonası öncesi güzel sinyaller verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ