KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Altın Çocuklar ter attı
Altın Çocuklar ter attı
Salon Sporları
12 Aralık 2012 Çarşamba 12:25
  • 937
  • 0

Altın Çocuklar ter attı

Altın Çocuklarz Kulübü tarafından düzenlenen Satranç Şampiyonası’na katılım yüksel oldu. Ödül törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, dereceye girenlere ödüllerni takdim etti

ANTİKKAPI`DA TÖREN YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Altın Çocuklar Kulübü`nün düzenlediği satranç turnuvasında dereceye girenlere kupa ve madalyalarını verdi. Antikkapı`da düzenlenen etkinlikte küçük satranç ustaları ve aileleriyle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak satranç sporuna önem verdiklerini söyledi.
 

KÜÇÜK SATRANÇ USTALARI
Mental aritmetik, satranç, hızlı okuma, dikkat geliştirme gibi alanlarda eğitim veren Altın Çocuklar Kulübü`nün düzenlediği satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Antikkapı`da gerçekleşen törene Başkan Karaosmanoğlu ile Genel Sekreter Ersin Yazıcı da katıldı. Turnuvada minikler kategorisinde birinciliği Alperen Sel, ikinciliği Anıl Gökçe, üçüncülüğü ise Egemen Özkan elde etti.


DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL
Turnuvanın küçükler kategorisinde Umut Canbaz birinci, Umut Turan ikinci, Zeynep İrem Yarımbaş ise üçüncü oldu. Turnuvanın ardından düzenlenen törenle dereceye girenlere madalya ve kupalarının yanı sıra hediyeleri takdim edildi. Küçükler ve büyükler kategorilerinde ilk üç dereceyi alan minik satranç ustalarına ödüllerini Başkan Karaosmanoğlu verdi. Törende Genel Sekreter Ersin Yazıcı ile Antikkapı Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kaya da, turnuvada dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.
 

SATRANCI KOCAELİ`NE YAYMAK
Büyükşehir Belediyesi olarak satrancı öncelikle teşvik ettiklerini ve Kağıtspor`un da buna önemli bir yatırım yaptığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘`Büyükşehir olarak satranca ve satranç sporunun Kocaeli geneline yayılmasına büyük önem veriyoruz.  Kocaeli`nde satranç bilmeyen çocuğumuz kalmasın istiyoruz`` ifadesini kullandı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ