KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ameliyatın ardından şampiyon oldu
Ameliyatın ardından şampiyon oldu
Salon Sporları
30 Kasım 2010 Salı 13:10
  • 845
  • 0

Ameliyatın ardından şampiyon oldu

Acıbadem Hastanesi’nde sol dirseğinden 6 ay önce ameliyat olan Bayan Milli Halter Takımı sporcusu Nurdan Karagöz, geçtiğimiz ay Malta’da düzenlenen Akdeniz Kupası Halter Şampiyonası’nda birinci oldu.

ACIBADEM`İ YUVAM GİBİ GÖRÜYORUM
Ortopedi Doç. Dr. Yavuz Kocabey tarafından yapılan başarılı bir operasyonla kısa zamanda Halter`e dönmenin sevincini yaşayan Milli sporcumuz Nurdan Karagöz, önceki gün Acıbadem Hastanesi`ni ziyaret etti. Nurdan Karagöz “Ameliyat sonrası Yavuz Bey`le sürekli görüşüyordum. Bana büyük desteği oldu. Kısa zamanda spora dönmemde yardımcı oldu. Bundan sonra Acıbadem hastanesini evim gibi görüyorum. Beni 6 ay içinde şampiyon yaptılar” dedi.


ALTI AY SONRA ŞAMPİYON OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Milli Halterci Nurdan Karagöz, 24 Mart`ta yapılan Milli Takım Kampı`nda koparma çalışmaları sırasında sol dirseğinden sakatlanmıştı. Nurdan Karagöz, 27 Mart`ta Acıbadem Hastanesi`ne gelerek Ortopedi Doç. Dr. Yavuz Kocabey tarafından ameliyat oldu. Sol bileğindeki kopan bağlar, diğer kolundan alınan bağlarla desteklendi. İki ay gibi kısa bir sürede fizik tedavi sürecini tamamlayan Milli Haltercimiz Nurdan Karagöz, 24 Ekim`de Malta`da düzenlenen Akdeniz Kupası Bayanlar Halter Şampiyonası`nda birinci olarak büyük bir başarı sağladı.


BAŞARISI YÜKSELEREK DEVAM ETTİ

Acıbadem Hastanesi`nde 27 Mart`ta sol dirseğinden ameliyat olan Nurdan Karagöz, 6 ay gibi kısa bir dönem içinde iyileşti. Milli Takım`la tekrar yarışmalara katılan Karagöz, Malta`da düzenlenen Halter Şampiyonası`nda altın madalya kazandı. Organizasyonda en iyi bayan sporcu seçilen Nurdan Karagöz, 22 Kasım`da Güney Kıbrıs Rum Kesimi`nde düzenlenen 23 Yaş Altı Bayanlar Halter Şampiyonası`nda koparma ve silkme yarışmalarında Avrupa Üçüncüsü oldu. Haltercimiz aldığı bu dereceyle Türk Milli Takımı`na üçüncülük yaşattı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ