KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Aylin ve Fatih için bilgisayar başına
Aylin ve Fatih için bilgisayar başına
Salon Sporları
28 Aralık 2011 Çarşamba 13:57
  • 1153
  • 0

Aylin ve Fatih için bilgisayar başına

Milliyet Gazetesi'nin geleneksel olarak düzenlediği yılın sporcusu anketine, bu yıl on sporcu aday gösterildi.

Aday gösterilen sporcular arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünden Aylin Daşdelen ve Fatih Keleş`te bulunuyor.
Türkiye'nin en eskisi olma özelliğini elinden bırakmayan ve bir spor klasiği haline gelen ve bu yıl 58.yapılan Milliyet Gazetesi'nin Geleneksel yılın Sporcusu anketine Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünden iki sporcu yer aldı.On sporcunun yer aldığı listede Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünden Dünya ikincisi Avrupa Şampiyonu Aylin Daşdelen ve Avrupa Boks Şampiyonu Fatih Keleş yer aldı.

 

 

ANKETE KATILIN
Ankete katılmak isteyenler, Milliyet gazetesinin internet sitesinde yer alan http://www.milliyet.com.tr/anket/yilin_sporcusu2011.html anket linkine tıklayarak ankete katılabilirler.30 Aralık tarihinde sona erecek anket nedeniyle iki milli sporcu destek bekliyor. İki sporcunun da sporu bırakma noktasına geldiği dönemlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun talimatlarıyla iki milli sporcuya sahip çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü iki sporcuyla Avrupa ve Dünya arenasında dereceler kazandı.

 

 

AYLİN DAŞDELEN KİMDİR?
Yıldızlar Avrupa şampiyonu olduktan sonra çok ciddi bir sakatlık geçiren Aylin Daşdelen, geçirdiği boyun fıtığı sakatlığı yüzünden spor hayatı bitme noktasına gelmişti.Spora 2 yıl ara vermek zorunda kalan Daşdelen`e Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sahip çıktı.2000 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`da spor hayatına yeniden başlayan Daşdelen 1 yıl sonra Avrupa şampiyonu ,daha sonra ise Dünya ikincisi ve üçüncüsü oldu. Daşdelen daha sonraki yıllarda ise Uluslarası müsabakalarda birçok başarı elde etti. 2011 Nisan ayında yapılan Avrupa Şampiyonasında Avrupa şampiyonu Kasım 2011`de yapılan Dünya Şampiyonasında ise Dünya ikincisi oldu.

 


FATİH KELEŞ KİMDİR?
2006 yılında 15 yaşındayken Dünya Yıldızlar Boks Şampiyonası kampında yapılan testler sonucunda Fatih Keleş,yasaklı madde kullanmaktan ötürü 2  yıl ceza almıştı. Genç yaşta 2 yıl ringlerden uzak kalan ve kimsenin sahip çıkmadığı Fatih Keleş`e Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sahip çıkmıştı. Milli boksöre gerekli imkanları sunan Büyükşehir Kağıtspor, kısa sürede bu meyvesini aldı. Keleş 2011 Haziran`da yapılan Avrupa Boks Şampiyonasında Dünya şampiyonu olan, Ermeni boksörü yenerek Avrupa şampiyonu oldu. Keleş daha sonra yapılan Türkiye Ferdi ve kulüpler şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ