KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başkan’dan şampiyona çiçekli kutlama
Başkan’dan şampiyona çiçekli kutlama
Salon Sporları
12 Kasım 2009 Perşembe 15:00
  • 663
  • 0

Başkan’dan şampiyona çiçekli kutlama

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Danimarka’nın Kopenhag kentinde yapılan turnuvada dünya şampiyonluğunu kazanan Kağıtsporlu tekvandocu Bahri ve Azize Tanrıkulu’nu kabul etti

Tanrıkulu kardeşler örnek
2001 ve 2007 yıllarından sonra bu yılda elde ettiği başarıyla 3. kez dünya şampiyonu olan, Kocaeli`nin ve Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor`un adını tüm dünyaya duyuran Tanrıkulu`nu kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli`ni şampiyonlar şehri yapma yolundaki hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Bahri Tanrıkulu ve onun gibi şampiyonlar, kentimizdeki çocuklara en güzel örnektir” dedi.

 

Kağıtspor yönetimi eşlik etti
87 kiloda dünya şampiyonluğunu elde eden Bahri Tanrıkulu, başarısını Başkan Karaosmanoğlu ile paylaştı. Ziyarette Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Yardımcısı Metin Şahin, Kağıtspor Başkanı Fahrettin Kandemir, Kağıtspor yönetim kurulu üyeleri Murat Uzar, Nurettin Arıcan, Ramazan Kocabıyık, İslam Yücel, Metin Eroğlu, Nuri Kaya, Süleyman Durak, antrenör Cemal Temel ve yardımcısı Musa Temel de hazır bulundu.

 

Şampiyondan başkan`a teşekkür
Kendisi gibi şampiyon bir taekwondocu olan kardeşi Azize Tanrıkulu ile beraber Başkan Karaosmanoğlu`na konuk olan dünya şampiyonu sporcumuz Bahri Tanrıkulu, “Başkanımız Karaosmanoğlu`na hem beni böyle sıcak karşıladığı için, hem bize, hem de Kocaeli`nde spora verdiği katkı için teşekkür ediyorum. Başkanımız, Danimarka`da elde ettiğim şampiyonluğun ardından da hemen beni arayıp kutlamıştı” ifadesini kullandı.

 

Kocaeli Türkiye`ye örnek oldu
Kocaeli`nde amatör sporlara verilen değerin farkında olduğunu vurgulayan Taekwondo Federasyonu Başkan Yardımcısı Doç Dr. Şahin, “Kocaeli olarak, sportif anlayışta Türkiye`yi aşmışsınız. Gençliğin sağlıklı gelişmesi anlamında Kocaeli`nde çok önemli işler yapıyorsunuz. Kocaeli`ni biz, Türkiye`de örnek gösteriyoruz. Bu konuda Türkiye`ye model oldunuz” sözleriyle Büyükşehir`in ve Kağıtspor`un başarılarına vurgu yaptı.

 

Şampiyonlar Kenti Kocaeli
Danimarka`da elde ettiği 3. dünya şampiyonluğuyla beraber sayısız başarılara imza atan Bahri Tanrıkulu ile yine kendisi gibi şampiyon bir teakwondocu olan kardeşi Azize Tanrıkulu`nu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti aktaran Başkan Karaosmanoğlu, “Başarılarınızı kutluyorum ve devamını diliyorum. Çalışmalarınızla aynı başarıları tekrar edeceğinize ve birçok küçük sporcuya örnek olacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Bahri Tanrıkulu Kimdir? 
Taekwondo sporuna 5 yaşında Ankara`da başladı. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlayan sporcumuz, Antalya Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü`nden mezun oldu. Üçüncü kez Taekwondo Dünya Şampiyonu olma başarısını gösteren, 29 yaşındaki Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu milli sporcu birçok başarılı sonuçlara imza attı.

 

Azize Tanrıkulu kimdir?
09 Şubat 1986 Bismil'de doğdu. Spor hayatına Ankara`da jimnastikle başlayan Azize Tanrıkulu, abisi Bahri Tanrıkulu sayesinde taekwondoya yöneldi. Antalya Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencisi olan sporcu, 2008 Pekin Olimpiyat İkincisi oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un milli sporcusu Azize Tanrıkulu`nun başarıları ise ne kadar yetenekli bir sporcu olduğunu gözler önüne seriyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ