KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Bayan Haltercilerde hedef Dünya Şampiyonluğu
Bayan Haltercilerde hedef Dünya Şampiyonluğu
Salon Sporları
17 Kasım 2009 Salı 14:16
  • 520
  • 0

Bayan Haltercilerde hedef Dünya Şampiyonluğu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un Bayan Milli Haltercileri Dünya Şampiyonası için Kore’nin Seul kentine gittiler.

Avrupa Şampiyonasında ve Akdeniz Oyunlarında aldıkları madalyalar ile Türkiye`yi gururlandıran Aylin Daşdelen ve Sibel Şimşek`in bu sefer ki hedefleri Dünya Şampiyonluğu.

 

Önce Aylin podyumda
Büyükşehir Kağıtsporlu Milli Bayan Halterciler zorlu bir sınav öncesinde oldukça heyecanlıydılar. Seul`e 90 kilometre yakınlıktaki Goyang City`de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında önce Aylin Daşdelen podyuma çıkacak. 53 Kiloda yarışacak Aylin Daşdelen 22 Kasım 2009 Pazar günü yerel saatle 16.00 müsabakaya başlayacak. 63 kiloda yarışacak Sibel Şimşek ise 25 Kasım 2009 Pazar günü yerel saatle podyumda olacak.
 

Nurcihan Gönül de gitti
Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Bayan Halter Takımı Antrenörü Nurcihan Gönül`de Kore`ye giden Milli Takım kafilesinde Teknik yönetimde görev aldı. Büyükşehir Kağıtsporlu Milli Haltercileri, Kocaeli`de yapılan düzenli çalışmalar sayesinde Milli Takıma hazır gittiğini ve Antalya ile Çorum`da yapılan kampların da iyi geçtiğini belirterek, ‘ Aylin ve Sibel bu sezon çok iyi bir grafik yakaladılar, antrenmanlardaki derecelerini yaparlarsa kürsüye çıkarlar ve madalya alırlar` dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ