KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Boksörler hazır kıta
Boksörler hazır kıta
Salon Sporları
21 Kasım 2012 Çarşamba 11:25
  • 521
  • 0

Boksörler hazır kıta

2012 Yılında uluslar arası ve Türkiye şampiyonlarında müzesine 23 derece kazandıran Kağıtspor’lu boksörler hafta sonu Erzurum’da yapılacak Türkiye Ferdi şampiyonasında, bu derece sayısını arttırmayı planlıyor

HEDEF EGALE ETMEK

2011 yılında yapılan Uluslarası ve Türkiye şampiyonlarında 47 derece kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`lu boksörler 2012 Ocak ayından bu yana katıldıkları şampiyonlarda müzesine 23 derece kazandırdı. Boks Federasyonu tarafından hafta sonu Erzurum`da yapılacak Türkiye Ferdi şampiyonası ile Aralık ayında Muğla`da yapılacak Türkiye Takımlar şampiyonasında madalyaları toplayarak geçen sezon kazanılan madalya sayını egale etmek istiyor.
 

ŞAMPİYONA ERZURUM`DA
Mavi beyazlı Boksörler 26 Kasım 1 Aralık tarihleri arasında Erzurum`da yapılacak olan Türkiye Ferdi Boks şampiyonasına 11 boksörle katılacak. Boks Koordinatörü Ali Çelikiz, antrenörler Cihan Başaran, Recep Özkar ve Serkan Bal`ın yanı sıra şampiyonada 49 kiloda Samet Çeliksoy,52 kiloda Murat Mut,56 kiloda Selçuk Eker ve Mehmet Topçakan,60 kiloda Fatih Keleş,64 kiloda Baturalp Korkut ve Caner Önyakar,69 kiloda Hasan Ozan,75 kiloda Ömer Dinçer ve Burhan Akçay,91 kiloda ise Abdulsamet Ataç ile ringde mücadele edecek.
 

ŞAMPİYONA BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR
2012 Londra Olimpiyatlarına bu yıl Fatih Keleş ve Selçuk Eker`i göndererek büyük bir başarı sağlayan mavi beyazlı kulüpte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılan Seka Sporcu Eğitim Merkezi Boks salonu başta olmak üzere, Acısu, Yuvacık ve Gebze`deki salonlarda da alt yapı çalışmaları ise tüm hızıyla sürüyor. Akdeniz Oyunları, Dünya ve Avrupa şampiyonalarının da kadrolarının belirleneceği şampiyona; Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`lu boksörler için büyük önem arz ediyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ