KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Boksörler Türkiye ikincisi
Boksörler Türkiye ikincisi
Salon Sporları
26 Ekim 2010 Salı 14:05
  • 863
  • 0

Boksörler Türkiye ikincisi

Kağıtsporlu boksörler, Tokat’taki Kulüplerarası Türkiye Boks Şampiyonası’nda 3 Altın, 1 Gümüş ve 3 de Bronz madalya kazandı

FENERBAHÇE BİRİNCİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu boksörler, Tokat`ta yapılan Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası`nda Türkiye ikincisi oldu. 3 Altın, 1 Gümüş ve 3 Bronz madalya ile 32 puan toplayan Kağıtspor, 45 puanla şampiyon olan Fenerbahçe`nin ardından ikinciliği elde etti. Türkiye Boks Federasyonu`nun düzenlediği şampiyonada temsilcimiz Kağıtspor, Trabzon Boks ve Beşiktaş`ı da geride bıraktı.


16 KULÜPTEN 142 SPORCU

Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonu`nda düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Boks Şampiyonası müsabakalarına 16 kulüpten toplam 142 sporcu katıldı. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç`in de katıldığı şampiyona, çekişmeli maçlara sahne oldu. Büyükşehir Kağıtspor`un antrenörlüğünü Recep Özkar Serkan ve Erdal Bal yaparken, yönetici Ali Çelikiz de takımı şampiyonada yalnız bırakmadı.


7 MADALYA KAZANDIK

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Tokat`taki Kulüplerarası Türkiye Boks Şampiyonasında 7 kez kürsüye çıktı.Şampiyona da  49 kiloda Ertuğrul Yılmaz Bronz, 52 kiloda Selçuk Eker Altın, 56 Kiloda Mehmet Topçakan Gümüş, 60 kiloda Fatih Keleş Altın, 64 kiloda Baturalp Korkut Bronz, 69 kiloda Tolga Doğan Bronz, 91 kiloda Uğur Günay Altın madalya almaya hak kazandılar.


HAKEMLER ÜZDÜ

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor, Tokat`taki Kulüplerarası Türkiye Boks Şampiyonası`nda 45 puan alarak şampiyon olan Fenerbahçe`nin ardından 32 puanla ikincilik kupasını aldı. Büyükşehir Kağıtsporlu boksörler geçen yılın ikincisi Beşiktaş`ı ve Trabzon Boks Spor Kulübü`nü geçmeyi başardı. 56 kiloda Mehmet Topçakan`ın, hakemlerin tartışılan taraflı kararlarıyla Trabzonlu rakibine yenilmesi üzüntü yarattı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ