KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Brisa Alanya’da birinci
Brisa Alanya’da birinci
Salon Sporları
14 Kasım 2010 Pazar 11:46
  • 597
  • 0

Brisa Alanya’da birinci

Uluslar arası Alanya Bisiklet Turu, 11 takımdan 62 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. İlimizi başarıyla temsil eden Brisaspor, 4 etaptan oluşan yarışta dört üçüncülük ile bir birincilik elde etti. Bisikletçilerimiz takım halinde şampiyon oldu.

62 SPORCU KATILDI
Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) kapsamında 2.2 kategorisinde düzenlenen 1. Alanya Bisiklet Turu, Alanya-Antalya Yolu etabıyla başladı. Alanya Turu`na, Almanya Milli Takımı ve Team Brother Bikes, Bahrain`den Khalid Al-Khalifa, Gürcistan`dan Cavkasia, Suriye`den Travel Syrian Team, Irak`tan Erbil, Türkiye`den Kocaeli Brisa Spor, Kocaeli Lassa Spor, Konya Torku Şeker Spor ile Konya Şeker Spor takımları 62 sporcuyla katıldı.


HEDEF LONDRA 2012

Kocaeli Brisaspor, Alanya Turu`nu 11 takım arasında birinci olarak bitirdi. 4 etaptan oluşan yarışlarda dört üçüncülük ile bir birincilik elde ettik. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, yarışın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, katılan tüm sporcuları kutladı. Yarışta elde edilen puanların, sporcuların 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmalarına etki edeceğini, yarışı bu nedenle çok önemsediklerini söyledi. Alman Milli Takımı ve Team Brother - Bikes takımlarının da yer almasına rağmen, Türk sporcuların önemli puanlar kazandığını belirten Müftüoğlu, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hedeflerinin son ana kadar süreceğini bildirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ