KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir haltercisi Şimşek dünya ikincisi
Büyükşehir haltercisi Şimşek dünya ikincisi
Salon Sporları
27 Kasım 2009 Cuma 14:03
  • 601
  • 0

Büyükşehir haltercisi Şimşek dünya ikincisi

Güney Kore’nin Goyang kentinde devam eden Dünya Halter Şampiyonası’nda Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu sporcu Sibel Şimşek silkmede 135 kilo ile dünya ikincisi oldu.

Bir gümüş, bir bronz
Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Halter dalında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. Güney Kore`nin Goyang şehrinde devam eden Dünya Büyükler Halter Şampiyonasının 6. gününde podyuma çıkan Sibel Şimşek bir dünya ikinciliği ve bir dünya üçüncülüğü elde ederek büyük bir başarı elde etti. Mavi-beyazlı başarılı sporcu silkmede 135 kilo kaldırarak gümüş, toplamda ise 243 kilo ile ülkemize bronz madalya kazandırdı.

 

Silkmede şansızlık
Büyükşehir Kağıtspor`un başarılı haltercisi Sibel Şimşek, Dünya Şampiyonası`nda koparmada gümüş, toplamda altın madalya kazandı. Koparma müsabakasına 108 kilo ile başlayan Sibel Şimşek ilk hakkında başarılı olamadı. İkinci hakkında yine aynı kiloyu deneyen Şimşek bu kez kaldırışında başarılı oldu. Üçüncü ve son hakkında 111 kiloyu deneyen Sibel Şimşek bu ağırlığı kaldıramayınca 108 kilo ile koparma kategorisinde 4. Sırada yer aldı.

 

Dünya ikinciliği
Kağıtspor`un başarılı haltercisi Sibel Şimşek silkme müsabakasına 128 kilo ile başladı. İlk hakkında bu ağırlığı oldukça rahat bir şekilde kaldıran Şimşek ikinci kaldırışında 131 kiloyu denedi. Bu kaldırışında da başarılı olan sporcumuz son hakkındaki 135 kiloyu kaldırarak dünya ikinciliğini elde etti. Silkmede birincilik 141 kilo kaldırarak altın kazanan Kazak sporcunun oldu. Sibel Şimşek toplamda da 243 kilo ile dünya üçüncülüğünü elde etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ