KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Buzda Şampiyon Kocaeli Üniversitesi
Buzda Şampiyon Kocaeli Üniversitesi
Salon Sporları
26 Aralık 2010 Pazar 15:38
  • 831
  • 0

Buzda Şampiyon Kocaeli Üniversitesi

Erzurum’da düzenlenen 1. Üniversiteler Kış Oyunları’na katılan Kocaeli Üniversitesi, bayanlar ve erkeklerde Buz Hokeyi şampiyonu oldu. Bayan Curling Takımımız da, Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin ardından ikincilik kupasını kaldırdı.

ÖNCE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birinci Üniversiteler Kış Oyunları`na katılan Kocaeli Üniversitesi erkekler ve bayanlarda şampiyonluğa ulaştı. Ankara Üniversitesi`ni 29-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden Buz Hokeyi Erkek Takımımız turnuvada birinci oldu. Kocaeli Üniversitesi Bayan Buz Hokeyi Takımı, Gazi Üniversitesi`ni 6-0 yenerek şampiyonluğu elde etti. Curling Bayan Takımı ise şampiyonayı ikincilikle tamamladı.


ARDINDAN UNIVERSIADE 2011

Kocaeli Üniversitesi, Erzurum`da 27 Ocak-06 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Universiade 2011 (Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları) öncesi düzenlenen Türkiye Şampiyonası`nda büyük başarılar elde etti. Temsilcimizde Paten, Buz Hokeyi ve Curling Takımı`nda çalışan teknik ekibin neredeyse tamamı, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu antrenörlerden oluşuyor. Sporcularımız ise Makine Mühendisliği`nden Rekreasyon`a, Spor Yöneticiliği`nden, Tarım ve Bahçe Bitkileri`ne, Spor Öğretmenliği Bölümü`nden Antrenörlük Bölümü`ne kadar geniş bir yelpazede öğrenim görüyor. Kocaeli Üniversitesi, 27 Ocak-06 Şubat 2011 tarihleri arasında Universiade 2011`de ilimizi ve ülkemizi temsil edecek.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ