KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Çayırova’da eğitime spor aşılandı
Çayırova’da eğitime spor aşılandı
Salon Sporları
21 Kasım 2012 Çarşamba 11:24
  • 639
  • 0

Çayırova’da eğitime spor aşılandı

Çayırova Belediyesi’nin her yıl eğitim öğretim dönemi içerisinde yapılan spor malzemesi desteğinin bir yenisi, belediye fuaye alanında düzenlenen törenle gerçekleştirildi

KONUŞMALAR YAPILDI

Çayırova Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş`ın katılımı ile başlayan törende İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Akbaba, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Şehla Çalışan, belediye başkan yardımcısı Nizamettin Günay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Köksal Turan, Çayırova Spor Kulüpleri Başkanı Vahdettin Kılıç, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmeleri hazır bulundu. Belediye kültür salonu fuaye alanında düzenlenen tören Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Şehla Çalışan`ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Akbaba`nın teşekkür konuşmaları ile başladı. Çayırova Belediyesi`ne gerçekleştirilen spor malzemesi desteğinden dolayı teşekkürlerini ileten Çalışan ve Akbaba, bu desteklerin yanı sıra belediye tarafından eğitime verilen önemin anlamlı bir hizmet olduğuna dikkat çektiler.
 

HER ANLAMDA GELİŞİYOR
Çalışan ve Akbaba`nın gerçekleştirdiği açılış konuşmalarının ardından düzenlenen spor malzemesi desteğinin önemine ve ilçedeki sportif faaliyetlere konuşmasında kısaca değinen Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, eğitimin kalitesinin yükselmesi, öğrenciler ile velilerin okulları daha fazla sahiplenmesi ve öğrencilerin gelecek hayatlarında daha başarılı olabilmesi için her alanda eğitime destek vermeye devam edeceklerini vurguladı. Tesisleşme anlamında Büyükşehir Belediyesi ile birlikte okulların bahçesine basketbol ve voleybol sahaları inşa ettiklerini belirten Akbaş, sayısı 12`ye ulaşan spor sahalarının yine müsait alanı olan okullara da yapımının gerçekleştirileceğini söyledi. Ayrıca inşaat çalışmaları hızla devam eden kapalı spor salonu hakkında da bilgiler veren başkan Akbaş, devam eden çalışmanın tamamlandığında Çayırova`nın yeni bir sportif tesise kavuşacağını ve salon sporlarının ayrı bir önem kazanacağını vurguladı. 
 

ÇAYIROVA`DA SPOR ÖN PLANDA
Çayırova Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ise konuşmasında kurumların ortak çalışmasına dikkat çekti. Konuşmasına başlamadan önce gerçekleştirilen spor malzemesi desteğinden dolayı Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş`a ve belediye yetkililerine teşekkür eden Parlar, başarıların bir sebebinin ise kurumlar arasındaki işbirliği ve uyum olduğuna dikkat çekti. Gerek belediye gereksede kaymakamlık olarak her programda iş birliği ve uyum içinde olduklarını ifade eden Parlar, maddi ve insan gücü anlamında yapılan desteklerin önemli olduğunu belirtti. Gerek belediyenin gereksede kaymakamlığın yapacağı çalışmalar sonucunda Çayırova`da sporun daha da gelişeceğini ve büyüyeceğini söyleyen Parlar, yapılan destekten dolayı bir kez daha teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ