KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8446 TL
  • 6.5735 TL
  • 7.5946 TL
Kocaeli Zirve
Çayırova’da şampiyonlar belli oldu
Çayırova’da şampiyonlar belli oldu
Salon Sporları
24 Ekim 2010 Pazar 14:12
  • 2130
  • 0

Çayırova’da şampiyonlar belli oldu

Cumhuriyet Kupası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen okullar arası bayrak yarışlarında, dereceye giren okullar belli oldu

BAYRAK YARIŞLARI BİTTİ
Cumhuriyet Kupası etkinlikleri çerçevesinde Çayırova İlçe Tertip Komitesi tarafından ilk defa düzenlenen bayrak yarışları sonunda minikler, yıldızlar ve gençlerde dereceye giren okullar belli oldu. Şekerpınar Stadyumu`nda gerçekleştirilen 100 metre ve 4x100 metre bayrak yarışlarında, birçok okul mücadele etti. Okulların Şekerpınar Stadyumu`na ulaşımının Çayırova Belediyesi tarafından sağlandığı etkinliğe yaklaşık 250 sporcu katılım gösterdi.

 

PROTOKOL DE KATILDI
İlginin yoğun olduğu etkinlikte Çayırova Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Yümnü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü M. Mücahit Sak, İlçe Nüfus Müdürü Gülseren Soslu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ali Yeşilyurt, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Deveci, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler yer aldı.

 

20 OKUL KORA KOR YARIŞTI
Bayrak yarışında her yaş grubunda 4 sporcu okullarını temsil ederken, derece elde eden öğrenciler sevinçlerini öğretmenleri ile paylaştılar. Toplam 20 okulun katıldığı yarışmalarda mücadele eden öğrencilere asıl amacın yenmek ya da yenilmek olmadığının mesajlarını veren Tertip Komitesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası`nda asıl amacın birlik ve beraberlik içinde yarışmak olduğunu hatırlattılar.



Yarışmada Dereceye Giren Öğrenciler ve Okullar

100 metre ferdi koşu
Küçük kızlar
1.
Kübra Murathan: Reysaş İlköğretim Okulu
2. Sümeyra Binpolat: Mevlana İlköğretim Okulu
3. Özge Yiğit: Mustafa Necati İlköğretim Okulu

Küçük Erkekler
1. Yavuz Tomak: Mustafa Necati İlköğretim Okulu
2. Mehmet Yasin Böcek: Yenimahalle İlköğretim Okulu
3. Anıl Yıldırım: Reysaş İlköğretim Okulu

Yıldız Kızlar
1.
Canan Kaya: İstiklal İlköğretim Okulu
2. Bircan Yılmaz: 24 Kasım İlköğretim Okulu
3. Aysun Tutkun: Şekerpınar İlköğretim Okulu

Yıldız Erkekler
1. Abdullah Akbaş: Yunus Ergüz İlköğretim Okulu
2. Furkan İrfan Karaduman: 24 Kasım İlköğretim Okulu
3. İsa Yücel: Reysaş İlköğretim Okulu


Liseler 100 metre erkekler
1.
Barış Solak: Mehmet Akif Ersoy Lisesi
2. Yunus Bekiş: Hatice Bayraktar Lisesi
3. Ercan Kumral: Ş. İlhan Kartal Lisesi

Liseler 100 metre kızlar
1.
Merve Şahin: Ş. İlhan Kartal Lisesi
2. Ayşegül Kartal: Yapı Kredi Kız Meslek Lisesi
3. Özlem Kaplan: Fevzi Çakmak Lisesi


4x100 metre takım yarışmaları
Minik Kızlar
1.
Reysaş İlköğretim Okulu
2. Yenimahalle İlköğretim Okulu
3. Mustafa Necati İlköğretim Okulu

Minik Erkekler
1.
Yenimahalle İlköğretim Okulu
2. Mustafa Necati İlköğretim Okulu
3. Reysaş İlköğretim Okulu


Yıldız Kızlar
1.
Tahsin Tarhan İlköğretim Okulu
2. Ş.İshak Öztürk İlköğretim Okulu
3. 24 Kasım İlköğretim Okulu

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ