KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Darıca’da yıldızlar geçidi
Darıca’da yıldızlar geçidi
Salon Sporları
04 Ekim 2012 Perşembe 14:48
  • 823
  • 0

Darıca’da yıldızlar geçidi

7 Ekim’de yapılacak Darıca Yarı Maratonu’na kayıtlar sürüyor

Pazar günü Darıca`da yapılacak olan 2. Geleneksel Darıca Yarı Maratonu büyük ilgi görüyor. Darıca Belediye Başkanı eski maratoncu, Türk Milli Takım Antrenörlüğü`de yapan Şükrü Karabacak ismi Darıca Maratonu`na ilgiyi arttırıyor. Türkiye`nin Milli Sporcuları ve Dünya`nın önemli atletleri Darıca Maratonu`na kayıt yaptırmış durumda. 

 

CAMİANIN DEĞER VERDİĞİ BİR İSİM 
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Büyükşehir Atletizm Takımının sorumluluğunu üstlendi. Yıllarca maraton koştu ve maraton koşan önemli atletlerin antrenörlüğünü yaptı. Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Mehmet Terzi ile aynı dönem sporcusu olan ve şuan atletizm camiasında aktif olan bir çok önemli isimle yakın ilişkisi bulunan Şükrü Karabacak, camianın yakın tanıdığı ve değer verdiği bir isim. İlki hafızalardan silinmeyen Darıca Yara Maratonunun ikincisine daha büyük bir ilgi ve katılımın olması bekleniyor.
 

EFSANELER DARICA`DA OLACAK
 
Türk Atletizminin efsane isimleri son Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin, Elvan Abeylegase ve daha birçok efsane isim Darıca`da yapılacak Yarı Maraton`da koşucular ve Darıcılılarla olacak. Kayıtların devam ettiği Darıca Yarı Maratonu`nda tüm koşuculara tişört verilecek ve yarışı tamamlayanlar madalya ile ödüllendirilecek. Şu anda Darıca Yarı Maratonu için kayıt yaptıranların sayısı bine ulaştı.
 

ÖDÜL YAĞMURU
 
Her sportif etkinlikte, “başarıyı mutlaka ödüllendirmek gerekli. Hem teşvik, hem de emeğin karşılığı anlamında ödül önemlidir” diyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Pazar günü yapılacak maratonda rekor düzeyde ödül dağıtmaya hazırlanıyor. Darıca İlçesi`nin Türkiye ve Dünya çapında duyulmasını sağlayacak bir derece gelmesi durumunda bu başarıyı sağlayan isim 50 bin dolar ödül alacak. Yarışların şampiyonu 5 bin dolar, ikinciler 3 bin dolar ve üçüncüler de 2 bin dolar para ödülü alacak. 
 

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR
 
Maratonun koşulacağı güzargah haftalar öncesinden belirlenip, gerekli hazırlıklar yapılırken, konukların rahatı içinde her ayrıntı gözden geçiriliyor. 7 Ekim`de yapılacak maraton için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda atlet ve spor adamını ağırlamaya hazırlanan Darıca`da, konaklama ve yol için düzenlemeler de yapılıyor. Darıca Belediyesi, konukların rahatı ve konforu için her ayrıntıyı özenle gözden geçiriyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ