KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Derince'nin sporcuları gövde gösterisi yaptı
Derince'nin sporcuları gövde gösterisi yaptı
Salon Sporları
11 Nisan 2010 Pazar 16:04
  • 1295
  • 0

Derince'nin sporcuları gövde gösterisi yaptı

Her geçen gün branş sayısını artıran, turnuva ve müsabakalarda ardı ardına başarılar elde eden Derince Belediyespor’lu gençler, Başkan Alemdar’la spor gecesinde buluştu.

Başkan Alemdar, “Gelecekte bu ülkeye, bu millete faydası olan geçler yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

170 sporcu geceye katıldı
Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın yeni dönemde önemli yatırımlar yaparak sadece futbolda mücadele veren Derince Belediyespor`u 14 branşa çıkarmasıyla başarılar ardı ardına gelmeye başladı. Başkan Alemdar ve kulüp yönetimi önceki akşam Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde düzenlenen spor gecesinde sporcularla bir araya geldi. Yemek ve eğlencenin de olduğu gece, bir anlamda derece elde eden sporculara da ödül oldu. Spor gecesinde birçok spor branşında bulunan sporcular gönüllerince eğlendi. Hentbol, voleybol, halk oyunları, Curling, futbol, tekvando branşlarından yaklaşık 170 sporcu, akşam yemeğinin ardından yerel sanatçı Güler Çalışkan`ın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

Misafir kulüpler de katıldı
Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın Yıldız Erkekler Hentbol Ligi`nin ödül töreninde dereceye giren takımlara yaptığı yemek davetiyle İzmitspor ve Emek Dayanışma sporlu hentbolcuların da katıldığı geceye, Derince Belediyespor`un Kocaeli ikincisi olan Hentbol Yıldız Erkek Takımı, U-19 Ligi C Grubunda açık ara şampiyon olan A Genç Futbol Takımı, Teakvando da milli takıma seçilen Büşra Ark, ilk kez düzenlenen Türkiye Şampiyonasında 3`üncü olan Curlig Takımı, Büyükler Stilize Dalında Kocaeli Şampiyonu Olan Halk Oyunları Ekibi ve Büyük Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligini İkinci sırada tamamlayarak terfi maçlarına katılan Büyük Bayanlar Volaybol Takımlarından yaklaşık 170 sporcu katıldı. Çok sayıda spor adamının da katıldığı gecede Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın yanı sıra Hentbol İl Temsilcisi Hayrettin Yıldırım Kocaeli Üniversitesi BESYO`dan Aykut Çetinaslan, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Soner Şahin, Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Özer, Genel Koordinatör Şeref Bayraktar, Derince Belediyespor Kulübü yönetici ve antrenörleri de sporcuların eğlencesine ortak oldu.

Hedefimiz 25 farklı dalda yarışmak
Yemek öncesinde masaları dolaşarak tüm davetlilerin elini sıkan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar açılış konuşmasının başında salondaki spor adamlarını sporculara tek tek tanıtarak takdim etti. Açılış konuşmasına Belediyespor`a açtığı yeni branşlara değinerek başlayan Dr. Aziz Alemdar, 14`e çıkan branş sayısını yetersiz bulduğunu belirterek, “Derince Belediyespor`da bir iki branş vardı. Şimdi de çok yok, 14 branşa kadar çıktık. Ancak hedefimiz Derince`de ve Kocaeli`de tüm gençlerin bir şekilde sporla iç içe olmasını sağlamak. Bunun için imkanlarımız yok. Gerçekten Derince İlçesi olarak kısıtlı şartlardayız. Ama bunu bir mazeret kabul etmiyoruz. Hedefimiz, bundan sonraki yıllar için Derince`nin yüzme havuzuyla, kapalı spor salonlarıyla, futbol, tenis sahalarıyla, buz salonu gibi diğer sporların yapılabildiği tesislerle bir bütün ahalinde en az 25 branşa çıkarabilmek, gençlerimizin her alanda istedikleri branşlarda spor yapmalarına imkan sağlamak.

Elimizden gelen gayreti göstereceğiz
Gecede kısa bir konuşma Bayan Derince Belediye Başkanı Azi Alemdar “Şu anda Derince`de bulunan kulüplerin malzeme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Zaten Büyükşehir Belediye`miz de bu konuda çok büyük bir destek veriyor. Onun haricinde kalan ihtiyaçlarını ve ulaşım sorunlarını da biz çözüyoruz. Bir çok kulübümüzün antrenör paralarını biz ödüyoruz. Beden eğitimi öğretmenlerimizle çok sıkı ilişkiler içerisindeyiz. İnşallah tamamını kulübümüzün bünyesine katarak Derince`mizin yetenekli gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapmalarını ve sportif başarılara daha kolay ulaşabilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Her şeyden önemlisi kişilikli, sağlam karakterli, kendini ifade etme yeteneği olan, özgüveni olan, gelecekte bu ülkeye, bu millete faydası olan geçleri yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Sporda yarışma süreci bir yere kadar olacak. Ama spor yaparak bu ülkeye faydalı olacak insan yetiştirmeyi çok arzu ediyorum. Ben bu noktada elimden gelen gayreti göstereceğim. Sizden ricam, çatısı altında olduğunuz Derince Belediyespor`a ve her şeyden önemlisi Türk Gençliği`ne yakışan sporcular olarak müsabakalarda bizleri temsil etmeniz. Ben buna çok daha fazla önem veriyorum. Centilmenlik, hoşgörü, arkadaşlık duygularının müsabakalarda var olması demek bizim açımızdan amacımıza ulaşmış olduğumuz anlamına gelir ve biz de yaptığımız işten keyif alırız. Bizim ileriye doğru daha güzel çalışmalarımıza lokomotif olur bu davranışınız”dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ