KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Dev adamlar yetişiyor
Dev adamlar yetişiyor
Salon Sporları
18 Aralık 2012 Salı 15:26
  • 866
  • 2

Dev adamlar yetişiyor

Çalışmalarını sürdüren Yuvam İzmit Spor Okulları, alanlarında uzman akademisyen ve profesyonel eğitmen kadrosuyla, geleceğin dev adamlarını yetiştiriyor

SPOR SEVGİSİ AŞILIYORLAR

Yuvam İzmit Spor Okulları, Özel Seymen Eğitim kurumlarının sağladığı imkanlarla hafta sonlarında çocuklara spor sevgisi aşılamaya devam ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri 09.00`da ve 15.00`de 06-16 yaş grupları arasındaki mimik öğrencilere Özel Seymen Eğitim kurumlarının sağladığı salonlarda verdiği basketbol eğitimleriyle geleceğin dev adamlarını yetiştiriyor. Alanlarında uzman akademisyen ve profesyonel eğitim kadrosuyla eğitim veren Yuvam İzmit Spor Okulları Genel Koordinatör Vehbi Engiz, basketbol okulları sorumlusu Mustafa Serdar ve Cüneyt Kozlu yönetiminde öğrencilere basketbol öğretiyor.  
 

BASKETBOLU SEVDİRMEK
Yuvam İzmit Spor Okulları Genel Koordinatörü Vehbi Engiz, “Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi hepimiz için önemli. Sağlıklı gelişim denince ilk akla gelen spor ve egzersizdir. Bu fikirden yola çıkarak Yuvam İzmit Spor Okulları ile başlatmış olduğumuz basketbol okulları, her yıl kapasitesini genişleterek çocuklarımıza farklı aktivite ve eğitim yöntemleri ile basketbolu sevdirmenin gururunu yaşıyoruz. Farklı spor branşlarıyla da çocuklarımızın spor bilincini geliştirmek için hafta sonları Özel Seymen Kapalı Spor Salonu`nda çocuklarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın spor sayesinde sosyalleşerek takım ruhu kazanmasını, bir eğitmen eşliğinde disiplin altına alınmasını, enerjisini spor gibi faydalı bir alana yönlendirerek kendinin farkına varmasını sağlayabilirsiniz” dedi.  
 

AMACIMIZ ÇOCUKLARI GELİŞTİRMEK
Basketbol okulları sorumlusu Mustafa Serdar ise; Yuvam Basketbol Akademisi bir basketbol okulu çalışmasından öte ileri düzey grupların ve lisanslı sporcuların bireysel becerilerinin geliştirilmesi amacıyla organize edilmiş bir çalışma programı. Amacımız çocukların yaş ve beceri seviyelerine göre ayrı gruplara ayrılıp temel basketbol becerilerine sahip oyuncuları daha iyi hale getirmek ve yanlış bilgilerin düzeltilmesi ve geliştirilmesini sağlamak” dedi. Yuvam İzmit Spor Okulları basketbol okullarından eğitimleri branşlarında uzman akademisyen ve profesyonel basketbol geçmişi olan H. Alper Serim ve Cüneyt Kozluca veriyor. Çalışmalarda çocuklar için basketbol kariyer planlaması yapılarak sürdürülüp, temel, bireysel ve takım çalışmalarına yönelik hazırlanmış özel antrenman programları uygulanıyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ