KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası’nda spor atağı
Dilovası’nda spor atağı
Salon Sporları
30 Kasım 2011 Çarşamba 15:09
  • 713
  • 0

Dilovası’nda spor atağı

Dilovası’nın tek spor salonlu okulu olan Solventaş İlköğretim Okulu, sporda büyük başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Okulun yetenekli iki sporcusu Rümeysa Adıgüzel ve Fatih Gündüz okullarını en iyi şekilde temsil edebilmek için hazırlanıyor

ÖĞRENCİLER İDDİALI
Okulun yeni spor salonunda basketbol, voleybol ve güreş gibi sporlar yapılabiliyor. Spor alanları olmadığı için sporda pasif kaldıklarını düşünen öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin okula kazandırdığı yeni spor salonuyla aktivitelerini yoğunlaştırarak başarılar elde edeceklerini belirtiyorlar. Okul müdürü de spor konusunda iddialı. Oluşturacağı güreş takımının Dilovası`nda parmakla gösterileceğini söylüyor.  Solventaş İlköğretim Okulunun yönetici ve öğrencileri başarılara şimdiden motive olmuş durumda. 


SPOR ÇOCUKLARI GELŞİTİRİYOR
Gelişme çağındaki çocuklar için sporun önemi tartışılamaz bir konu olarak öne çıkıyor. Spor ayrıca çocukları sosyalleştiren bir aktivite olması sebebiyle de toplumun gelişmesine katkı sağlıyor. Okul çağındaki çocuklar spora daha çok öğretmenlerinin yönlendirmesi sonucu ya da okul bünyesinde oluşturulmuş spor takımlarında imkân bulabiliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Dilovası  Solventaş İlköğretim Okulundaki öğrencilere her an spor yapma imkânı sağlamak için hediye ettiği salon öğrencilere yeni ufuklar açıyor.   

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ