KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Dokuzda dokuz yaptılar
Dokuzda dokuz yaptılar
Salon Sporları
24 Aralık 2012 Pazartesi 15:14
  • 667
  • 0

Dokuzda dokuz yaptılar

Muğla da yapılan şampiyonaya katılan Kağıtsporlu dokuz boksör, tüm sıkletlerde derece elde etti, takım halinde ise Türkiye ikincisi oldu

BAŞARILARINI KANITLADILAR

Boks Federasyonu tarafından Muğla`da yapılan ve 15 kulüpten 100 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Türkiye Kulüpler Arası Boks Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Boks takımı ise antrenörler Ali Çelikiz, Cihan Başaran, Serkan Bal ve Recep Özkar nezaretinde dokuz sıklette, dokuz sporcuyla katıldı. Geçtiğimiz ay yapılan Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası`nda iki altın, iki gümüş ve üç bronz olmak üzere toplam yedi madalya kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu boksörler, bu başarısının ardından Türkiye Kulüpler Şampiyonası`nda kazandığı dokuz dereceyle başarısını bir kez daha kanıtladı.
 
ÜÇ ALTIN, İKİ GÜMÜŞ, DÖRT BRONZ
56 kiloda Mehmet Toçakan, 64 kiloda Fatih Keleş, 81 kiloda Ömer Dinçer altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. 49 kiloda Samet Mert Çeliksoy, 52 kiloda Hami Uzun, Türkiye ikincisi, 60 kiloda Selçuk Eker, 69 kiloda Baturalp Korkut, 75 kiloda Burhan Akçay ve 91 kiloda Abdul Samet Ataç ise Türkiye üçüncüsü oldu. Toplam üç altın, iki gümüş, dört bronz madalya kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Boks takımı ise Fenerbahçe`nin ardından geçen yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye ikincisi oldu. Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Muğla protokolü ve Boks Federasyonu yetkilileri verdi. Mavi beyazlı boksörler kazandıkları dokuz madalya ile 2012 yılındaki başarı sayısını ise 40` a çıkardı. 
 
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ