KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ford Otosan Ralli’sinde heyecanı dindi
Ford Otosan Ralli’sinde heyecanı dindi
Salon Sporları
16 Kasım 2009 Pazartesi 15:40
  • 720
  • 0

Ford Otosan Ralli’sinde heyecanı dindi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci Etabı adıyla gerçekleştirilen Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi’nde dereceye girenlere Büyükşehir yetkilileri tarafından kupaları verildi

Ralli şampiyonları kupalarını aldı
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanlığı`nın ulusal yarış takviminde yer alan Kocaeli`nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci Etabı" adıyla gerçekleştirilen Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi`ni Genel Klasman dalında Dağhan Ünlüdoğan ve Ahmet Sami Can ikilisi kazandı. İzmit Outlet Center önünde yapılan kupa töreninde dereceye giren yarışmacılar, kupa ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Toplam 33 pilotun katıldığı ralli,  101 kilometrelik 6 adet toprak özel etabı ve toplam 264.40 kilometrelik normal etapla 2 günde tamamlandı.

 

Genel Sekreter kupa verdi
Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından bu yıl 8. kez gerçekleştirilen Ford Otosan 50. yıl Kocaeli Rallisi'nde Genel Klasman dalında birinciliği Mitsubishi EVO-9 aracıyla yarışan Dağhan Ünlüdoğan ve Ahmet Sami Can ikilisi kazandı. Genel Klasman ikinciliğini Yurtiçi Kargo Rally Team yarışmacıları Burak Çukurova ve Aykan Alakoç, Genel Klasman üçüncülüğünü ise Parkur Racing yarışmacısı Kerem Üstünkaya ve Özden Yılmaz kazandı. Genel klasmanda dereceye girenlere ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı verdi.

 

Kupa almaya hak kazandılar
Historic Rally kategorisinde; Ahmet Öngün, Nehir Yılmaz, Parkur Racing genç sürücüler birincisi Özen Özer, Onur Vatansever, Bayanlar ve Gurup A Şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye yarışmacıları Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney kupa almaya hak kazandı. Dereceye giren yarışçılara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın ve Basın Yayın Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mehmet Kesen kupalarını verdi. Ayrıca yarışçılara Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit`in sembolü saat kulesi maketi de hediye edildi.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ