KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ford Otosan yarışları nefes kesecek
Ford Otosan yarışları nefes kesecek
Salon Sporları
10 Kasım 2009 Salı 14:20
  • 972
  • 0

Ford Otosan yarışları nefes kesecek

2009 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi, 14-15 Kasım tarihlerinde KOSDER tarafından organize edilecek.

50. Yıl adına düzenleniyor
Bu yıl da Ford Otosan ana sponsorluğu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Outlet Center, Seka Park  Co-sponsorluğunda düzenlenecek olan Ford Otosan 50.Yıl Kocaeli Rallisi, Ford Otosan´ın kuruluşunun 50.Yılına isabet etmesi dolayısı ile ayrı bir önem taşıyor. Ford Otosan 50.Yıl Kocaeli Rallisi, 14 Kasım Cumartesi akşamı Saat 18:30´da Outlet Center`dan start alacak ve aynı akşam "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci Etabı" ile devam edecek.

 

101 özel etap kilometresinden oluşuyor
Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi, Türkiye Ralli Şampiyonası`nın yanı sıra Historic Ralli ve Mahalli Ralli`ye de ev sahipliği yapacak. Altı özel etabı olan yarış, toplamda 101 özel etap kilometresinden oluşuyor.  Cumartesi akşam yapılacak özel seyirci etabının ardından, Pazar günü, sırasıyla Otosan, Ayvazpınar, Aytepe ve tekrar Otosan etaplarının geçilmesi ile yarış ve sezon son bulacak.

 

İki gün sürecek
Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi, güzel organizasyonu ve keyifli etapları ile hem yarışçılara hem de motorspor severlere keyifli bir hafta sonu yaşatacak. Ralli öncesi basın toplantısı 14 Kasım Cumartesi saat 17.30`da Outlet Center Müdüriyet binasında düzenlenecek.  Hotel Grand Yükseliş`in ralli merkezi olarak hizmet vereceği yarışın servis alanı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi olarak belirlendi.

 

Herkes yarışmalara davetli
Kocaeli Otomobil Sporları Derneği Başkanı Ceyhun Yalçın, yarış öncesi şunları söyledi: “Bu sene yine sponsorlarımızın desteği ile güzel bir yarış organize etmeyi hedefliyoruz. Başta Ford Otosan olmak üzere bize destek veren tüm diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Direktörümüz Mahmut Ayverdi ve ekibimiz ile sportif olarak başarılı ve görsel olarak seyri güzel bir yarış hazırlamaya gayret ediyoruz” dedi. 
Ayhan ARI
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ