KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Futsal Ligi start alıyor
Futsal Ligi start alıyor
Salon Sporları
23 Kasım 2010 Salı 15:27
  • 1077
  • 0

Futsal Ligi start alıyor

Efes Pilsen Futsal Ligi 2010-2011 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından üçüncü kez organize edilecek

16 BÖLGEDE YAPILACAK
İlk yıl sekiz ikinci yıl 16 bölgede gerçekleştirilen Futsal Ligi, bu sezon da 16 bölgede gerçekleştirilecek. Bölge birincileri, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak iki ayrı gruba ayrılarak bir üst ligi oluşturacak. 16 bölge birincisi, doğu-batı şeklinde ayrılan sekiz takımlı iki grupta mücadele edecek. Üst lig müsabakaları tek devre olarak oynanacak. Takımlar kura çekimine bağlı olarak 3 maç kendi sahasında 4 maç deplasmanda ya da 4 maç kendi sahasında 3 maç deplasmanda mücadele edecek.

 

İLK İKİYE GİRENLER FİNALLERE
Doğu ve Batı Grupları`nda ilk 2 sırayı alan takımlar dörtlü finale kalmaya hak kazanacaklar. Çapraz eşleşmeler sonucu iki grubun birincileri ikincilerle yarı final oynayacak. Galip gelen takımlar finalde karşılaşacak. Kaybedenler ise üçüncü olmak için mücadele edecek. Şampiyon olan takım ülkemizi UEFA Futsal Kupası`nda temsil etme hakkını elde edecek. Şampiyonun Avrupa`daki konaklama ve seyahat masrafları, TFF tarafından karşılanacak.

 

BÖLGE MAÇLARI MART`A KADAR
Her bölgede en az 4, en fazla 12 takım yer alacak. Bölge müsabakaları Aralık, Ocak ve Şubat aylarında tamamlanacak. Birinciler üst lig müsabakalarını, Mart ve Nisan aylarında gerçekleştirecek. Üst ligde doğu ve batı gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, farklı bir merkezde yapılacak dörtlü finalde yer alacak. Üst lig müsabakalarının birçoğu Sports TV`den naklen yayınlanacak. Canlı yayınlar Salı günleri 18:00 ya da 19:00`da yapılacak.

 

FUTSAL LİGİ`NE KATILIM 300 TL
Bütçe uygunluğuna bağlı olarak, özel futsal zemini naklen yayın yapılacak bölgelere sevk edilecek ve müsabakalar bu zemin üzerinde yapılacak. Takımlar katılım payı olarak TFF hesabına 300 TL yatıracak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, takımlardan sezon başında 20 kişilik listeler. Ekipler 12 sporcusunu müsabaka listesine yazabilecekler. Herkes İçin Futbol (HiF) fisansı da bedelsiz olarak takımlara verilebilecek. Takımlarda 16-35 yaş arasındaki sporcular yer alabilecek. Üst düzey profesyonel olarak oynamış 35 yaş üstü sporcular, istisnai olarak organizasyona katılabilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ