KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Gençlik ve Spor’da Hentbol atağı
Gençlik ve Spor’da Hentbol atağı
Salon Sporları
07 Kasım 2010 Pazar 15:04
  • 883
  • 1

Gençlik ve Spor’da Hentbol atağı

Hentbol sporunu canlandırmak adına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü harekete geçti. Hentbol dalında yapılan bu girişim meyvelerini vermeye başladı

HENTBOLA İLGİ ARTIYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik ve Spor Kulübü hentbol branşında atağa kalktı. İlimizde hentbola olan ilgiyi arttırmak ve canlanmasına katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerine hız verdi. Antrenörlüğe daha önce milli takımlar seviyesine de görev yapmış 3`ncü kademe antrenörlük belgesine sahip aynı zamanda Beden Eğitimi Öğretmeni olan Ufuk Ünlüsoy`u getiren kulüp çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. Okulları tarayarak sporcularını seçen ve yaklaşık 1 aydır çalışmalarını sürdüren kulüpte 50`ye yakın sporcu eğitim alıyor.

 

Milli Sporcu Bulunuyor
Gençlik ve spor Kulübü çalışmalarını Hasan Gemici Spor Salonu`nda Çarşamba, Perşembe ve Cuma olmak üzere haftanın 3 günü Hasan Gemici Spor salonu`nda yapıyor. 10-16 yaş grubundaki sporcuların eğitim aldığı hentbol okulunda ayrıca haftanın bir günü Kocaeli Üniversitesi BESYO`da çalışma yapılıyor. Gençlik ve Spor Kulübü`nün bünyesinde bir de milli oyuncu bulunuyor. Gazi Lisesi öğrencisi olan Mehtap Devrim U-17 milli takımında kaleci olarak görev yapıyor.

 

Malkoç İle Yıldırım`da İzledi
Mehtap Devrim, U-17 Mili takımının 14-21 Kasım`da Hırvatistan`da yapılacak olan Akdeniz Kupası`nın hazırlık kampına da davet edildi. Millilerin hazırlık kampı 9-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul`da gerçekleşecek. Milli takım Hırvatistan`da İtalya, Portekiz ve Yunanistan ile aynı grupta yer alıyor. İlk maç 15 Kasım`da İtalya ile oynanacak. Gençlik ve Spor`un önceki gün yaptığı antrenmanı Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç ile Hentbol  İl Temsilcisi Hayrettin Yıldırım`da izledi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ