KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük'te arıcı fırtınası
Gölcük'te arıcı fırtınası
Salon Sporları
05 Ekim 2010 Salı 14:57
  • 1575
  • 0

Gölcük'te arıcı fırtınası

Gölcük Belediyesi tarafından ilk kez bu yıl düzenlenen yağlı güreş müsabakalarında, başpehlivan Gökhan Arıcı olurken, İrfan Şen de jübilesini yaparak aktif spor yaşamına son noktayı koydu
ELLİBEŞ KATILAMADI
Gökhan Arıcı`nın başpehlivanlığa uzandığı Gölcük Belediyesi Yağlı Güreş müsabakalarında Başpehlivanlardan İrfan Şen de son kez çayıra çıkarak jübilesini yaptı. Türkiye`nin birbirinden değerli başpehlivanlarının katıldığı yağlı güreş müsabakaları, seyircilerin büyük ilgi ve beğenisini kazandı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş daha önceden planlanan programı nedeniyle Kayseri`de olduğundan, güreş müsabakalarına katılamadı. 
 
 
PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ
Müsabakalara Gölcük Belediye Başkan Vekili İsmail Gençdemir, İlçe Gençlik Spor Müdürü Muhyettin Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri Levent Değirmenci, Metin Torunoğlu, Hasan Yaman, Harun Gencer, Mevlüt Gül, İl Genel Meclis Üyesi Hasan İstif, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcıları Hasan Özer, Kemal Kahraman, Belediye Birim Müdürleri, mahalle ve köy muhtarları, iş adamı, esnaflar ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
İRFAN ŞEN`E PLAKET
Gölcük Belediye Başkan Vekili İsmail Gençdemir, İrfan Şen`in jübilesine ve Gölcük`te ilk kez düzenlenen yağlı güreş müsabakalarına katılan güreşçilere ve seyircilere teşekkür etti. Gölcük Belediyesi başpehlivanı İrfan Şen, son kez yağlı güreş müsabakalarına katıldıktan sonra, arkadaşlarının omuzlarında seyircileri ve protokolü selamladı. Ardından kısa bir konuşma yapan Şen, güreş hayatı boyunca kendisine yardımcı olan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`e teknik heyete, işadamları ev esnaflara teşekkür etti.
 
 
12 AYRI KATEGORİ
Gölcük Belediye Başkan Vekili İsmail Gençdemir, İrfan Şen`e hem Gölcük Belediyesi hem de Gölcükspor adına birer plaket verdi. Tören sonrasında sabırsızlıkla beklenen Yağlı Güreş Müsabakalarına geçildi. Minik 1`lerin müsabakalarıyla başlayan Yağlı Güreşler seyircilerin büyük beğenisini topladı. 12 ayrı kategoride yapılan karşılaşmalar sonunda, Gölcük Belediyesi Yağlı Güreş Müsabakaları`nın başpehlivanı Karamürselli Gökhan Arıcı oldu.
 
 
MADALYALAR ÖZER`DEN
Müsabakaların ardından sıcağı sıcağına ödül törenine geçildi. Başkan Mehmet Ellibeş`in il dışında olması nedeniyle ödülleri başkan vekilleri takdim etti. Bu yıl ilk defa yapılan Yağlı Güreş müsabakalarında bir de ağalık seçimi yapıldı. Açık arttırma usulü yapılan Güreş Ağalığını 16 bin lira bedelle Tanet ve Et Ürünleri`nin sahibi Hakan Tan aldı. Gelecek yıl tekrarı yapılacak olan güreşlerin ağalınığını Hakan Tan üstlenecek.
 
 
 
 
DERECEYE GİRENLER
 
MİNİK-1
1. E. Sabri Çavdar 
2. Turgut Aybay, 
3. Mustafa Kurt ve Muhammet Kurt
 
MİNİK-2
1. Seçkin Duman
2. Umur Aybay
3. Ensar Bıyık ve Ümit Garip
 
MİNİK-3
1.Barış Kaya
2. M. Ali Cep
3. Seydi Temel ve Selçuk Kılıçaslan
 
TEŞVİK
1. Mustafa Aslan
2. Ömer Özbek
3.Tunahan Özgül ve Kerem Cep
 
TOZKOPARAN
1. Rıdvan Kaya
2. Samet Özdemir
3. Furkan Keskin ve B. Emre Tatlı
 
DESTE KÜÇÜK
1. Berat Pehlivanoğlu
2. Kadir Yüksel
3. Serhat Yılmaz ve Enes Ongüner.
 
DESTE BÜYÜK
1. Mustafa Seçim
2. Enes Yanık
3. Serkan Şentürk ve Okan Yavaş
 
KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK BOY
1. Rıdvan Fidan
2. Mustafa Çelik
3.Nazmi Kahveciler ve Mehmet Karagöz.
 
KÜÇÜK ORTA BÜYÜK BOY
1. İbrahim Yanık
2. Yusuf Tatlı
3. Rıfat Poyraz ve Serdar Doruk
 
BÜYÜK ORTA
1. Yalçın Sözen 
2. Oktay Sancak
3. Alpaslan Aslan ve Şenol Basat.
 
BAŞ ALTI
1. Faruk Akkoyun
2. Recep Tosun
3. Erkan Erten ve Mustafa Bayram
 
BAŞ PEHLİVANLIK
1. Gökhan Arıcı
2. Ekrem Yavuz
3. Sezgin Yüksel ve Güngör Ekin.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ