KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Halterciler geleneği bozmadı
Halterciler geleneği bozmadı
Salon Sporları
28 Aralık 2011 Çarşamba 13:50
  • 626
  • 0

Halterciler geleneği bozmadı

Antalya’da yapılan Grand Prix Halter müsabakalarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu halterciler iki altın bir gümüş madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

95 SPORCU KATILDI
Her yıl yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası bu yıl Halter Federasyonu tarafından Grand Prix müsabakalarına dönüştürüldü. Türkiye Halter Federasyonu tarafından Antalya`nın Kundu bölgesindeki Miracle Otel'de düzenlenen Grand Prix Halter müsabakalarına, 41'i bayan toplam 95 sporcu katıldı. Hafta sonu yapılan müsabakalara Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un halter antrenörleri Nurcihan Gönül ve Şule Şahbaz nezaretinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü haltercilerinden Rabia Kaya, Halil İbrahim İnce, Gülden Nokta, Şaban Ayhan davet edildi.

 

 

DERECELER PEŞ PEŞE GELDİ
Nisan 2012 tarihinde yine Antalya` da düzenlenecek olan Büyükler Avrupa Şampiyonasının hazırlık provası niteliğini de taşıyan müsabakalarda mavi beyazlı haltercilerden peş peşe dereceler geldi. +75 Kiloda podyuma çıkan Rabia Kaya ile +105 kiloda podyuma çıkan Şaban Ayhan sıkletlerinde birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu. 60 kiloda podyuma çıkan Gülden Nokta ise ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Müsabakaların ardından derece yapan sporcuları Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu arayarak tebrik etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ