KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İzmitli Judocular Galatasaray’ı geçti
İzmitli Judocular Galatasaray’ı geçti
Salon Sporları
07 Aralık 2011 Çarşamba 12:51
  • 588
  • 0

İzmitli Judocular Galatasaray’ı geçti

Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Judo Erkekler süper Ligi’nde fırtına gibi esiyor. Mavi beyazlı ekip, üçüncü maçlar sonucunda puanını 45’e yükseltti ve Galatasaray’ı geçerek ikinciliğe ulaştı

LİDER BAHÇELİEVLER
Judo Federasyonu tarafından hafta sonunda Konya ‘da Selçuklu Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde yapılan Judo Erkekler Süper Liginin üçüncü etap müsabakaları oynanan müsabakalar sonrasında sona erdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Judocular yapılan karşılaşmaların ardından aldıkları puanlarla ligde ikinci sıraya yerleşti. 47 Puanı bulunan İstanbul Bahçelievler ligde liderliğini korurken mavi beyazlıların ise 45 puanı bulunuyor.


KONYA`DA FIRTINA GİBİ
Eskişehir ve Çorum`da yapılan Judo Süper Lig müsabakalarının ardından üçüncü etap karşılaşmaları ise Konya`da yapıldı. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu ve bu sezonda Süper Ligde iddialı olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, üçüncü etap maçlarında da büyük bir başarı gösterdi.Mavi beyazlı judocular minderde büyük bir başarı elde ederek üçüncülükten ikinciliğe yükseldi.
 

SON ETAP DENİZLİ`DE
Galatasaray`dan ikinciliği devralan mavi beyazlı judocular dördüncü etap müsabakalarının tamamını kazanması durumunda ise bu sezonda ligi şampiyon olarak tamamlayacak.Antrenörler Hüseyin Özkan ve Salim Abanoz nezaretinde hazırlıklarını sürdüren mavi beyazlılar 23 Aralık`ta Denizli`de yapılacak olan son etap müsabakalarını kazanarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü müzesine şampiyonluk kupasını getirmek istiyor.


ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Genel sekreteri ve Judo Branş sorumlu yönetici Fikret Yıldız ise,”Bu sezon bir çok sporcumuzun uluslar arası müsabakalarda yurt dışında ülkemizi ve kulübümüzü temsil etmesinden dolayı Süper Lig müsabakalarına as kadrola çıkamadık. Ama tüm olumsuzluklara rağmen sporcularımızın büyük bir başarısı bulunuyor. İnşallah son etaptaki tüm maçlarımızı da kazarak bu sezon ligi şampiyon olarak tamamlayacağız.”dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ