KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İzmitli patenciler büyüledi
İzmitli patenciler büyüledi
Salon Sporları
04 Aralık 2011 Pazar 14:18
  • 1202
  • 10

İzmitli patenciler büyüledi

Buz pateninde sezonun ilk yarışları olan Teşvik Şampiyonası’na Kağıtsporlu patenciler damgasını vurdu. İzmir’de düzenlenen yarışlarda iki birincilik, bir birincilik elde ettik

140 SPORCU KATILDI
Türkiye Buz Pateni Federasyonunun faaliyet programında yer alan sezonun ilk müsabakaları olma özelliğini taşıyan Teşvik Şampiyonası müsabakalarının ilk günü sona erdi. İzmir Bornova`daki Buz Salonunda gerçekleşen müsabakalara 18 kulüp ve ferdi iki bölgeden yaşları 5 ile 14 arasında değişen toplam 140 sporcu katıldı. İlk gün yarışmaları hayli çekişmeli anların yaşanmasına neden oldu.


BÜYÜK İLGİ YAŞANDI
Minik sporcular Buzda özenle hazırlanmış kostümleriyle hünerlerini gösterdiler. Yaklaşık 500 kadar izleyicin tribündeki destekleriyle puanları almaya çabalayan minikler Buz pistinde göz doldurdu. Müsabakalara 24 sporcu ile katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un minik sporcuların velileri de destek için İzmir Buz Pistine geldi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor branş sorumlusu Murat Uzar`da takımının yanında yer alarak müsabakaları takip etti.


MADALYALAR BİZİM
Mavi beyazlı Antrenörler Rana Göçmen,Ece Ongül ve Rıdvan Vatan nezaretinde müsabakalara çıkan mavi beyazlı buz patenciler, katıldıkları üç kategoride iki birincilik, bir ikincilik elde ederek büyük bir başarı elde etti. Geçen sezon puanlarının da üstüne çıkan minikler kendi rekorlarını egale ettiler. Genel olarakta İzmir Buz pistinde başarılı olan mavi beyazlıların bu başarısı teknik heyet ve velilerde büyük sevinç yarattı.
 

BİZİKLER ZİRVEDE
Geçen sezon derecelerin üzerine çıkarak büyük başarı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor üstün çalışmalarının karşılığını da bu sonuçlarla almış oldu. D Baylarda Alptuğ Utku Soydan 17,02 puanla birinci, yine D Bayanlarda Azra Melis Düğer 26,47 puanla birinci oldu.29,86 puanla Ayça İşmuratlar C Bayanlarda ikinci oldu. Yarışmaların ardından dereceye giren sporculara Buz Pateni Federasyon yöneticileri tarafından madalyaları verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor branş sorumlusu Murat Uzar müsabakaların ardından tüm sporcuları tek tek tebrik etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ