KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Jimnastik kurslarına büyük ilgi
Jimnastik kurslarına büyük ilgi
Salon Sporları
09 Aralık 2012 Pazar 11:53
  • 1984
  • 0

Jimnastik kurslarına büyük ilgi

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yıl boyu sürecek olan ücretsiz jimnastik kursları büyük ilgi görüyor. Atatürk Spor Salonu’nun yanında bulunan küçük salonda antrenmanlarını sürdüren Jimnastikçiler yeteneklerini geliştiriyor

YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR

İlimizde Jimnastik sporunun gelişmesi ve sporcu sayısında artış sağlamak amacıyla ve aynı zamanda sporcu velilerin istekleri doğrultusunda Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar`ın destekleriyle Jimnastik sporu her geçen gün büyük ilgi artıyor. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yıl boyu sürecek ücretsiz jimnastik kursları büyük ilgi görüyor. Atatürk Spor Salonu yanında bulunan küçük antrenman salonunda jimnastik çalışmaları yoğun tempoda sürüyor. Jimnastik antrenörü Gülay Zeyben nezaretinde yapılan çalışmalara yaklaşık 90 kadar sporcu katılıyor. Jimnastik antrenörü Gülay Zeyben nezaretinde minik sporcular kendini yetiştirmeye devam ediyor.   Gençlikspor Jimnastik okullarında minik sporcular hafta için her gün 18.00 ile 21.00 arasında gruplar halinde jimnastik sporunu yapıyorlar. Önceki gün yapılan antrenmana sporcular Ahmet Ensar Sargın, Cansu yeşil, İlayda Engin, Aleyna Engin, Yağmur Durmuş, Şefika Karagöz, Ebrar Karagöz, Ahmet Gülsever iyi bir jimnastikçi olmak için yoğun tempoda çalıştı.
 

ÖNCE SAĞLIK, SONRA BAŞARI!
4-13 yaş aralığındaki çocukların esneklik, koordinasyon, kuvvet, denge, çabukluk gibi fiziki gelişimlerini sağlarken aynı zamanda da pedagojik gelişmelerini destekleyecek çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, sağlıklı bireyler yetiştirmenin yanında çalışmalarda başarılı olan öğrencilerden yarışmaya yönelik sporcular yetiştirerek Kocaeli`nden Cimnastik Milli Takımına sporcu kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.  Çalışmalar hakkında bilgi veren Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar konuşmasında,  “Jimnastik bütün dünyada alt yapı sporu olarak kabul edilen ve en temel spor olarak da uygulamaya konulan teknik bir dal, ülkemizde ise maalesef pek yaygın değil. özellikle okul öncesi çağdaki çocuklarımıza yönelik Jimnastik eğitimleri için hazırlıklarımız sürüyor. Şuana kadar yaklaşık ilimizde çeşitli kulüplerle birlikte 100 yakın sporcu jimnastik çalışmalarına katılıyor. En kısa zamanda jimnastik salonumuzu tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Ücretsiz olacak bu çalışmalara halkımızın ilgi göstermesini bekliyoruz” dedi.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ