KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Judocular Avrupa üçüncüsü
Judocular Avrupa üçüncüsü
Salon Sporları
08 Aralık 2009 Salı 14:03
  • 624
  • 0

Judocular Avrupa üçüncüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu Judocular Avrupa’dan bir ödülle daha döndü. Dünya çapında başarılar elde eden Kağıtsporlu judocular, Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda takım olarak dereceye girdi ve Avrupa üçüncüsü oldu

Dört takım finallere

EJU-Avrupa Judo Birliği`nin düzenlediği Almanya`nın Abensberg kentinde yapılan Avrupa Kulüpler Şampiyonası Final Grubu maçlarına 20 takım arasından gruplarında ilk sırayı alan 4 takım seçilmişti. Rusya Şampiyonu Yawera Newa, Fransa Şampiyonu Levallois, Almanya Şampiyonu TVS Abensberg ve Türkiye`den Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor`un katıldığı final grubu maçları, Münich`e 90 kilometre uzaklıkta bulunan ve Almanya`da adı Judo ile anılan 2008 Pekin Olimpiyatları`nda şampiyon olan Ole Bishof`un judo yaptığı yerde gerçekleştirildi.


Şampiyona yenildi

Avrupa Kulüpler Şampiyonası finalinde Rusya Şampiyonu Yawera Newa ile eşleşen Kağıtspor, güçlü rakibi ile iki tur maç yaptı. Alim Gadanov Halil İbrahim Uzun`u 7-0, Ivan Nifotov Ahmet Sarı`yı 10-1, Kirili Denisov Yunus Emre Bayındır`ı 10-0, Maxsim Brynov Ali Şahin Bilgiç`ı 10-0 yenerken Hasan Vanlıoğlu, Dünya ikincisi Dağıstan asıllı Mansur Isaef`i 10-0 yenmeyi başardı. İlk tur maçı 4-1, ikinci tur maçını 5-0 kazanan takım Rus ekibi Yawera Newa oldu.


İlk Avrupa derecesi

Final grubu maçlarında Fransız Levallois, ev sahibi TVS Abensberg`i yenerek finale çıktı. Kocaeli Büyükşehir`i yenerek finale çıkan Rus Yawera Newa, Fransız temsilcisi Levallois`i 9-2 yenerek şampiyonluğu kazandı. Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor olimpik sporlardaki ilk takım başarısı olan Avrupa üçüncülüğünü kazanarak bronz madalya ile ülkemize döndü.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ