KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Judocular Avrupa üçüncüsü
Judocular Avrupa üçüncüsü
Salon Sporları
09 Kasım 2010 Salı 13:16
  • 618
  • 0

Judocular Avrupa üçüncüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor JKudo Takımı Rusya’nın Cheboksary kentinde yapılan ECC-Avrupa Kulüpler Kupası finallerinden ilk turda şampiyon olan Rus Yawara Neva takımına 8–2 yenilince bronz madalya kazanarak Avrupa Üçüncüsü oldu

FİNAL VİZESİ ALDI
Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor`un ECC-Avrupa Kulüpler Kupası finallerinde Avrupa`nın en iyi takımlarıyla mücadele etti. Ev Sahibi Rusya Başbakanı Vladimir Putin`in bir zamanlar judo sporu yaptığı Olimpiyat ve Dünya dereceleri sporculardan oluşan takımıyla Yawara Neva, Fransa Şampiyonu Saint Geneve ile Almanya Şampiyonu Abensberg takımlarıyla finallerde karşılaşan Büyükşehir Kağıtspor ilk turda Rus Yawara Neva takımına 8–2 yenilince Bronz Madalya kazanarak Avrupa Üçüncüsü oldu.

 

PUTİN`İNİN TAKIMI ŞAMPİYON
Rusya`nın Cheboksary kentinde yapılan ECC-Avrupa Kulüpler şampiyonası finallerinde ev sahibi Yawara Neva Takımı finalde Fransa temsilcisi Saint Geneve`yi 7–3 yenerek 7`nci kez şampiyon oldu. Rusya Başbakanı olan Vladimir Putin`ı judo sporuna başladığı kulüp olarak bilinen Yawara Neva bünyesinde Olimpiyat ve Dünya Şampiyonluklarına ulaşmış Judo sporcularını barındırıyor. Rusya Başbakanı Vladimir Putin`in Cheboksary`de yapılan Avrupa Kulüpler Kupası katılması beklenirken Rus liderin bir cenaze töreni nedeniyle son anda şampiyona gelmediği öğrenildi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ