KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Judocular Mut’tan, mutlu ayrıldı
Judocular Mut’tan, mutlu ayrıldı
Salon Sporları
01 Aralık 2012 Cumartesi 13:30
  • 565
  • 0

Judocular Mut’tan, mutlu ayrıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu Bay ve Bayan Judocular, Mersin’in Mut ilçesinde yapılan 3. etap müsabakalarında müsabakalarını kazanarak, zirve yarışını sürdürdü

MUT İLÇESİNDE YAPILDI

Türkiye Judo Federasyonu tarafından 4 etapta yapılan Türkiye Judo Süper Lig müsabakalarının son etabı Mersin`in Mut ilçesinde yapıldı. Büyük Erkekler, Bayanlar, Ümit Erkekler ve Bayanlar kategorilerinde yapılan müsabakalara Türkiye`nin çeşitli illerinden gelen 20 kulüp`ten çok sayıda sporcu, antrenör ve yönetici katıldı. Büyük Erkekler ve Bayanlarda zirve yarışını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü müsabakalara, branş sorumlusu Fikret Yıldız nezaretinde antrenörler Saim Abanoz, Hüseyin Özkan, Handan Süloğlu, Serdar Kiraz, Galip Şentürk, Haluk Bayraktar, Bektaş Demir ile 25 judocuyla Süper lig 3.etap karşılaşmalarına katıldı.
 

ERKEKLER DÖRTTE DÖRT YAPTI 
Süper Lig erkeklerde, ilk maçında Manisa Belediyespor ile karşılaşan Kağıtsporlu Judocular, karşılaşmayı 4-1 kazandı. Mavi beyazlılar sırasıyla Rize Gençlikspor kulübünü 5-0, Samsun SHÇEK`i 4-1,Konya Selçuklu Belediyespor`u 5-0, son olarak İstanbul Belediyespor`u 4-1 yenerek 3.etaptaki tüm karşılaşmalarını kazanarak zirve mücadelesini sürdürdü.  Süper Lig Erkekler liginde 42 puanla birinci sırada Galatasaray yer alırken, ikinci sırada 36 puanla İzmir Büyükşehir Belediyespor, üçüncü sırada ise 32 puanla Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor yer alıyor. Süper Ligde üç yıldır şampiyonluğu göğüsleyen mavi beyazlı Judocular geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Ferdi Judo şampiyonasında da 14 madalya kazanarak Judo`da üstünlüğünü bir kez daha kanıtlamıştı.
 

BAYANLAR ZİRVEYİ ZORLUYOR
Bayanlar ve erkeklerde Judo milli takımının da iskeletini oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Judocular, erkekler liginde olduğu gibi bayanlar liginde de zirve yarışını sürdürüyor. Mavi beyazlı bayan judocular 3. etap müsabakalarında Bursa Gücü Gençlikspor`u hükmen 5-0, Artvin Türk Telekomspor`u 4-1,Manisa Salihli Belediyespor`u 5-0,Bursa Osmangazi Belediyespor`u 4-1 yenerken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor`a ise 3-2 yenildi. Galatasaray`ın lider olduğu bayanlar liginde,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ikinci, İstanbul Belediyespor kulübü ise üçüncü sırada yer alıyor. Öte yandan Süper Ligin son etabı olan,4. etap karşılaşmaları Aralık ayında Sakarya`da yapılacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ