KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kağıtsporlu hokeyciler ölümden döndü
Kağıtsporlu hokeyciler ölümden döndü
Salon Sporları
04 Aralık 2011 Pazar 12:48
  • 3101
  • 3

Kağıtsporlu hokeyciler ölümden döndü

Erzurum’da oynanan Büyük Erkekler Buz Hokeyi Ligi’nde büyük olaylar çıktı.

Erzurum Gençlik Spor ile Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor arasında oynanan maçın üçüncü periyodunda buz pisti karıştı. Erzurumlu sporcular, Kağıtsporlu oyuncuların kafasında raket kırdı, kan gövdeyi götürdü


DARBELERDEN BAYILDILAR
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından Erzurum`da düzenlenen Büyük Erkekler Süper Lig maçlarının ilk karşılaşması kana bulandı. Erzurum Gençlik Spor ile Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor arasında oynanan karşılaşmada sporcular, 5 dakika birbirlerine tekme, yumruk ve ellerindeki stiklerle (sopa) saldırdı. Polisin müdahale etmediği çıkan olaylar neticesinde 2 hokey sporcusu yaralandı. Birçok sporcu buz pistinin üzerinde dakikalarca baygın halde kaldı.


4-1 ÖNDEYKEN OLAY ÇIKTI
Maçın ilk devresi 2-0 Kağıtspor`un üstünlüğü ile bitti. İkinci yarı da üstün olan temsilcimiz, durumu 4-1 yaptı. Bu dakikalarda Kağıtsporlu Özgür Karahan ile Erzurum Gençlik Sporlu Brian Thomas arasında başlayan tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü. Kavgaya iki takımın sporcuları da katılıp, bir birlerine tekme, tokat ve ellerindeki sopalarla vurmaya başladı. Polis, buzlu sahaya giremedi. Kavga dakikalarca sürdü. Tam bu sırada, oğlu sporcu olan bir kadın da sahaya atladı.


BUZ PİSTİ KANA BULANDI
Oğlunu kurtarmak isteyen kadını, polisler buz pistinden uzaklaştırdı. Çıkan olaylarda yaralanan sporcular, ambülans ile hastaneye kaldırıldı. Birçok sporcu, aldıkları darbelerle buzun üzerinde dakikalarca baygın halde yattı. Olayların güçlükle yatıştırılmasıyla birlikte hakemler takımları soyunma odasına gönderdi.30 dakika sonra iki takımda piste çağırıldı. Ancak 2 önemli sporcusu yaralanan temsilcimiz Kağıtspor, can güvenliğinin olmaması üzerine tekrar sahaya çıkmadı.


5-0 HÜKMEN MAĞLUP ETTİLER
2 önemli sporcusu yaralanan ve hastaneye kaldırılan, diğer sporcuların da etkilendiği olaylar neticesinde temsilcimiz Kağıtspor, tekrar sahaya çıkmayı reddetti. 4-1 önde iken çıkan olaylardan sonra hakemler, Kağıtspor`un sahaya gelmemesi üzerine maçı 5-0 hükmen Erzurum`a galip saydı.
Bu kararın üzerine ev sahibi Erzurum Gençlik, büyük sevinç yaşadı. Öte yandan Türkiye Buz hokeyi Federasyonu`nun olayların gözlemlenmesinden sonra ne karar vereceği merakla bekleniyor

Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un Buz Hokeyi takımı, Erzurum`da meydan dayağı yedi. Güvenlik güçleri çıkan kavgayı ayırmakta güçlük çekti. Mavi beyazlı Buz Hokeyciler rakip oyuncu ve taraftarların gazabına uğradı. Çıkan olayların ardından Kağıtspor maça çıkmadı ve hükmen Erzurum ekibi galip sayıldı.

 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ