KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Karacteciler kuşak için terledi
Karacteciler kuşak için terledi
Salon Sporları
15 Aralık 2009 Salı 14:02
  • 742
  • 0

Karacteciler kuşak için terledi

Kartepe Belediyesi spor okulları bünyesinde açılan karate kurslarında hafta sonu kuşak sınavı heyecanı yaşandı. İlçe genelinde 3 merkezde açılan karate branşında 140 öğrenci eğitim almakta.

4 aylık eğitim sonrası sınav yapıldı
Kartepe Belediyesi bu yıl açtığı kış spor okullarında 6 farklı branşta 10 merkezde 11 eğitmenle 450 Kartepeli öğrenciye spor eğitimi vermekte. Bu spor branşlarından karate dalında Köseköy, Uzunçiftlik ve Maşukiye`de Mehmet Peçe ve Senai İnce nezaretinde 140 öğrenciye haftada 2 gün olmak 4 aylık bir eğitimden verildi. Bu eğitim sonunda kuşak sınavına katılan öğrenciler Yakup Altun Spor Salonu`nda bir üst kuşağa geçmek için ter döktüler.

 

Karatecilerin Sınav`ına ilgi fazlaydı
Sınav sonunda başarılı olarak bir üst kuşağa geçenlere düzenlenen törenlerle diplomaları verildi. Törene Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilgün Yıldırım, Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Yalçın Öçbe, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Halk Eğitim Müdürü Sadık İskender, Ak Parti Kartepe İlçe Yöneticileri Yüksel Ateş ve Mustafa Ocak, öğrenci velileri katıldılar.

 

Kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyoruz
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, gençlerin boş vakitlerini spor eğitimi alarak değerlendirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kartepe Belediyesi olarak açtığımız spor okullarına Kartepelilerin gösterdiği ilgi bizleri mutlu etmektedir. Sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmak ve onların boş vakitlerini doğru değerlendirmeleri için spora yöneltmek amacıyla açtığımız kursların amacına ulaştığını bir kez daha burada görmüş olmak bizleri sevindirmiştir” dedi.

 

35 sporcu bir üst kuşağa geçti
Diploma töreninde genç karateciler izleyenlerin alkışları eşliğinde muhteşem bir gösteride bulundu. Törenlerde 35 öğrenci bir üst kuşak diplomasını protokol üyelerinin elinden aldı. Kartepe Köseköy Yakup Altun Spor Salonu`ndaki kuşak sınavında sarı kemere 10, turuncu kemere 4, yeşil kemere10, mavi kemere 1, kahverenği 3. derece kuşak sınavında 7, kahverengi 2. derece kuşak sınavında 1ve kahverengi 1.derece kuşak sınavında 2 öğrenci başarılı oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ