KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de Otokros heyecanı
Kartepe’de Otokros heyecanı
Salon Sporları
08 Aralık 2012 Cumartesi 12:49
  • 623
  • 0

Kartepe’de Otokros heyecanı

Kartepe Belediyesi ile KOSDER işbirliğinde düzenlenecek KOSDER Kartepe Belediyesi Otokros Yarışları dün start aldı. Maşukiye’de düzenlenecek olan yarışlar iki gün sürecek

OTOKROSÇULAR ZORLANACAK

Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde Maşukiye`de düzenlenecek olan ve 2012 Ulusal Otomobil Sporları Sezonu`nun da son yarışı olan KOSDER Kartepe Belediyesi Otokros Yarışları`nın haftasonunda büyük heyecana sahne olması bekleniyor. Yarışma kaydının 6 Aralık saat 18.00`de sona erdiği yarışlarda 8 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan idari ve teknik kontrollerin ardından ilk gün yarışları saat 16.45`de tamamlanacak. 9 Aralık Pazar günü ise antrenman turlarının ardından saat 12.40`da sezonun son yarışı için start verilecek. Yarışmanın ödül töreni ise aynı gün saat 17.15`de Maşukiye Çağlın Kafe`de düzenlenecek. 
 

ÜÇ TUR ATILACAK
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu`nun sezon sonu yarışında yarışmacılar 1,4 km uzunluğundaki parkurda, üçer tur atarak podyumda yer almak için mücadele edecek. Üç turluk mücadelede en hızlı toplam zamana ulaşan yarışmacı kategorisinin birincisi olacak. En iyi kadın pilotun da ödüllendirileceği yarışa, mahalli ve ulusal şampiyonanın son yarışı olması nedeniyle katılımın yüksek olması bekleniyor. 2012 yılında KOSDER öncülüğünde yapılan 3. yarış olacak olan Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı öncesi kategori 1`de Ümit Can Özdemir, kategori 2`de Onur Sürmeli, kategori 3`de Özgür Gür, kategori 4`de Sinan Saatçi ve kategori 5`de ise Halim Ateş lider durumda. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ