KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de spor aşkı bambaşka
Kartepe’de spor aşkı bambaşka
Salon Sporları
15 Aralık 2010 Çarşamba 12:31
  • 1037
  • 0

Kartepe’de spor aşkı bambaşka

Kartepe Belediyesi 2010-2011 sezonunda açtığı Kış Okulları’yla öğrencileri spora yönlendirmeye devam ediyor

500`E YAKIN GENÇ
Spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaya çalışılan Kartepeli çocukların, sosyal hayatta da başarılı olmaları hedefleniyor. Kış döneminde açılan okullarda 11 farklı branşta 500 öğrenciye eğitim veriliyor. Barındırdığı doğal güzelliklerin yanında arazi yapısıyla da çekim merkezi haline gelen Kartepe`de, popüler spor dalları dışında badminton, golf, tenis ve kayak branşlarında eğitim veriliyor.


KIŞ DÖNEMİ BAŞLADI

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçenin sahip olduğu değerlerden çocukların en iyi şekilde yararlanması için geniş katılımlı organizasyonlara imza atıyor. Yaz ve kış döneminde belediye bünyesinde açılan Spor Okulları da bu önemli projelerden biri. Kartepeli çocukların beyinsel ve bedensel gelişimine katkı vermesi adına farklı dönemlerde ücretsiz düzenlenen Spor Okulları`na, kış döneminde de büyük ilgi var.


MAYIS`TA SONA ERİYOR

Kartepe Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen spor alanındaki çalışmalar aralıksız devam ediyor. 14 merkezde 19 eğitmen nezaretinde Kasım ayında start alan ve Mayıs ayında sona erecek Kış Spor Okulları`na 500 öğrenci katılıyor. Kartepe Belediyesi Kış Spor Okulları`nda Futbol, Karate, Teak-wondo, Güreş, Jet kune do, Basketbol, Voleybol, Badminton, Tenis, Kayak ve Golf kursları dönemsel olarak verilmeye başlandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ