KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli Öğrenciler ter attı
Kartepeli Öğrenciler ter attı
Salon Sporları
04 Aralık 2012 Salı 14:29
  • 559
  • 0

Kartepeli Öğrenciler ter attı

Kartepe Belediyesi, Kartepe Kent Konseyi ve Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün organize ettiği ilk, orta ve lise öğrencileri arasındaki satranç turnuvası Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi

15 OKULDAN 204 ÖĞRENCİ KATILDI

Kartepe Kent Konseyi ile Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organize ettiği Satranç turnuvasında heyecan dindi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde 15 okuldan 204 öğrencinin 4 ayrı kategoride mücadele ettiği satranç turnuvasında ilk üçe giren öğrenciler kupalarını ilçe protokolünün elinden aldı. İsviçre sistemi ile 7 tur üzerinden 20 dakikalık karşılaşmalarla minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde düzenlenen turnuvayı Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe Kent Konseyi Başkanı Av. Hülya San Şener, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Bülbül ve Mehmet Filiz, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Kayabaş, Satranç İl Temsilcisi Halil İbrahim Berzah da ilgi ile takip etti.
 

MADALYA İÇİN KIYASIYA MÜCADELE ETTİLER
Turnuva gözlemcisi Kemalettin Ayan, başhakem Mustafa Gezici ve halem Faruk Akman nezaretinde 204 sporcu kupa ve madalya için kıyasıya mücadele ettiği turnuva protokol konuşmaları ardından start aldı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, öğrencilere başarı dilediği turnuvada sembolik bir maç da yaparken gördüğü ilgi nedeniyle bu turnuvayı tekrarlamayı düşündüklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Ödül törenine katılan Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar da, kazanmak kadar bu turnuvada yer almanın önemine değindiği konuşmasında her zaman spora destek olan ve sporcunun yanında olan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve turnuvaya destek veren Kartepe Kent Konseyine teşekkür etti. Turnuva sonunda tüm sporculara satranç takımı hediye edildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ