KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Karting Sezonu Körfez’de noktalandı
Karting Sezonu Körfez’de noktalandı
Salon Sporları
25 Ekim 2012 Perşembe 13:15
  • 496
  • 0

Karting Sezonu Körfez’de noktalandı

2012 Türkiye Karting Şampiyonası final yarışı, geçtiğimiz hafta sonu 4 ayrı kategoride 24 katılım ile Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi. İzmit Körfez Karting Pisti’nde koşulan sezonun yedinci ve son ayağıyla sona erdi

İZEL BAŞARILI OLDU

Sezonun sondan bir önceki ayağında Mini kategoride şampiyonluğunu ilan eden Mehmet Mert`in ardından kategoride ikincilik ve üçüncülük mücadelesi yarışa damga vurdu. Mehmet Mert`in yine hafta sonunun lideri olarak ayrıldığı son ayak yarışına aynı puanla gelen İzmitli İzel Karasu ve Bora Özcan müthiş bir puan mücadelesine girişseler de Bora Özcan aldığı bir üçüncülük, bir de ikincilik alarak hafta sonunu ikinci sırada tamamladı. Sarp Atasever de yarışlardan bir ikincilik bir de üçüncülük alıp, sıralama turlarındaki derecesi Bora Özcan`dan daha kötü olduğu için üçüncü olarak podyuma çıktı. İzmitli minik bayan pilot İzel Karasu da hafta sonunu dördüncü olarak tamamlasa da şampiyonayı üçüncü sırada noktaladı.
 
BERKAY RAHAT KAZANDI
KF3 kategoride klasman lideri Berkay Besler ve en yakın takipçisi Emir Kalafatoğlu`nun start almadığı yarışta Sarp Kuzey Eroldu her iki yarışı da kazanırken, Azeri sporcu Gülhüseyn Abdullayev aldığı iki ikincilik ile podyumun ikinci basamağında yer aldı. Şampiyona klasmanı ise Berkay Besler, Emir Kalafatoğlu ve Yiğit Çetin sıralamasıyla oluştu. Destek serisi olarak koşulan Rotax Max Juinor`da hafta podyum Gülhüseyn Abdullayev, Zeynep Şen ve Süleyman Berkel sıralamasıyla şekillendi. Rotax Max Senior kategoride ise Batuhan Ünlü; Gün Taşdelen ve Orçun Aydemir`in önünde zirveye çıkarak şampiyonluğunu ilan etti ve serinin Portekiz`de koşulacak Grand Final mücadelesinde yer alma hakkını elde etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ