KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Kastamonu’da Kırman rüzgarı esti
Kastamonu’da Kırman rüzgarı esti
Salon Sporları
10 Ekim 2009 Cumartesi 13:31
  • 1280
  • 0

Kastamonu’da Kırman rüzgarı esti

İlimizin ferdi bilardo sporcusu Koray Kırman, 30 Eylül-4 Ekim tarihleri arası Kastamonu’da düzenlenen 28. Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası’nda sergilediği büyük başarı ile dünya sıralamasında ilk 10’a girmeyi başardı.

İlimiz adına büyük başarı
İlimizin ferdi bilardo sporcularından olan ve 30 Eylül-4 Ekim tarihleri arası Kastamonu ilinde düzenlenen 28. Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası`nda mücadele eden Milli takımımızda kariyerinde ilk kez forma giyme şansı bulan Koray Kırman, sergilediği üstün performans ile dünya sıralamasında ilk 10`a girmeyi başardı. İlimizden şu ana kadar milli takımda mücadele eden tek sporcusu olan Koray Kırman elde ettiği bu başarı ile Kocaeli`yi başarı ile temsil etti.


8 ülke katıldı

Kastamonu`da düzenlenen ve Dünya Bilardo Birliği tarafından organize edilen şampiyonaya Belçika, Japonya, Almanya, Hollanda, Fransa, Kore, İspanya ve Türkiye Milli takımları katılırken, milli takımızı temsilen ilimizden Koray Kırman`ın yanı sıra geçen senenin Dünya Şampiyonu Hacı Arap Yaman, Serdar Gümüş, Barış Cin, Yavuz Öney ve Şenol Öztaş mücadele etti. Milli bilardocumuz Koray Kırman çeyrek finale yükselme maçında Fransız rakibine 3-2 yenildi.


Hacı Arap Yaman finalde yenildi

Geçtiğimiz sene Belçika`da düzenlenen şampiyona`da Belçikalı rakibini yenerek dünya şampiyonu olan ve bu seneki turnuvanın ilimizde yapılmasını sağlayan Milli Bilardocu sporcu Hacı Arap Yaman, Kastamonu`da düzenlenen bu seneki şampiyonada da finale kadar terfi etme başarısı gösterdi. Finalde Belçikalı rakibi Eric Daelman ile karşı karşıya gelen hacı Arap Yaman, güçlü rakibine başa baş geçen müsabaka sonunda 3-2 yenilerek dünya ikincisi oldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ