KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Yüzme Kulübü’nde tatil bitti
Kocaeli Yüzme Kulübü’nde tatil bitti
Salon Sporları
20 Kasım 2010 Cumartesi 11:29
  • 942
  • 0

Kocaeli Yüzme Kulübü’nde tatil bitti

Kış dönemi çalışmaları sürdüren Kocaeli Yüzme Kulübü, 6 günlük bayram tatilinin ardından, bu sabah ilk çalışmasını gerçekleştirecek

SABAH ERKENDEN
İlimizin başarılı alt yapı yüzme kulüplerinden biri olan Kocaeli Yüzme Kulübü, kış dönemi çalışmalarına, kaldığı yerden devam ediyor. Antrenmanlarını Kapalı Yüzme Havuzu`nda sürdüren Kocaeli Yüzme Kulübü, Kurban Bayramı nedeniyle altı günlük tatile girmişti. Sporcular bu sabah erken saatlerde toplanarak çalışmalarına başlayacak.


KIŞIN 300 KURSİYER

Yaklaşık 600 sporcuyu bünyesinde barındıran Kocaeli Yüzme Kulübü, kış aylarında 300 kadar kursiyere haftada altı gün yüzme öğretiyor. Kapalı Yüzme Havuzu`nda saat 10.00-12.00 arasında kursiyer grubuna eğitim verilirken, 12.30`dan 18.00`e kadar lisanslı sporcular antrenman yapıyor. Alt yapısını güçlendiren Kocaeli Yüzme Kulübü sporcuları, haftada bir gün de kros eğitimi gerçekleştiriyor.


ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

Kış dönemi çalışmalarında, öğrenciler üç ay gibi kısa sürede tüm yüzme tekniklerini öğreniyor. Lisans alan başarılı kursiyerler, çeşitli yarışlara katılıyor. Kış dönemi çalışmalarında öğrenciler, kitap okuma, atletizm, piknik, yürüyüş ve birçok farklı etkinlikte bulunuyor.


9 ANTRENÖR YER ALIYOR

Kocaeli Yüzme Kulübü`nde baş antrenör Sabri Bozca nezaretinde yüzme antrenörleri Işıl Bozca, Fatih Paşaoğlu, Mehmet Kökpınar, Naci Karakuş, Ebru Tenekeci, Burçak Aydın, Necati Özer ve Ali Tarık, minik öğrencilere yüzme eğitimi veriyor. En geç bir ayda yüzmeyi başaran minik yüzücüler, 3 aylık eğitim sürecinin ardından tüm tekniklerini öğrenebiliyor. Her bir antrenör, 10`ar kişilik gruplarla çalışmalarını gerçekleştiriyor. 
Vedat TEKİN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ